Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7070
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Kłopotliwe tiry w Pakoszowie

Piątek, 13 sierpnia 2010, 11:55
Aktualizacja: Sobota, 14 sierpnia 2010, 7:46
Autor: Gabi
W Pakoszowie mieszkańcy martwią się o stan dróg i budynków. Spowodowane jest to częstymi przejazdami tirów przez ich miejscowość.

Jeden z mieszkańców zarzuca Staroście Jeleniogórskiemu Jackowi Włodydze, że nie poinformował o tym fakcie ludzi mieszkających w Pakosowie. Największe zdziwienie wywołał kolejny przejazd tirów po ostatniej fali powodziowej.

Dyrektor Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego Zenon Bednarz poinformował nas, że owszem wydawane są zezwolenia na przejazd tirów przez Piastów, ale są to zgody jednorazowe lub wydawane w szczególnych wypadkach.

Postawiono także znaki, które informują kierowców, o tym że tiry nie mogą tędy przejeżdżać. Zezwolenie mają tylko samochody firm, które mają swoją siedzibę na terenie Pakoszowa. Niestety kierowcy 30-40 tonowych tirów często urządzają sobie skrót z drogi krajowej do Urzędu Celnego w Sobieszowie, jadąc właśnie przez Piastów. Jest to nielegalne, ale kierowcom bardziej zależy na czasie niż na respektowaniu przepisów. Ostatnio zostało wydane tylko jedno pozwolenie wjazdu do Piastowa tira osobie, która buduje dom i takie auto było jej niezbędne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group