Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Klątwy nad Kilińskim ciąg dalszy?

Piątek, 3 października 2008, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Klątwy nad Kilińskim ciąg dalszy?
Fot. http://kubickioliwer.blogspot.com/
Przez środek mającej dopiero powstać galerii handlowej Focus Park przebiega wydzielona wewnętrzna droga, przez którą będzie mógł przejść każdy o dowolnej porze.

Do planów geodezyjnych i zapisów w księgach wieczystych dotarł Oliwer Kubicki, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji. W swoim blogu internetowym zamieścił stosowną mapkę i opis.

Wynika z nich bez wątpienia, że droga dzieli działki na gruncie między ulicami Kilińskiego a 1 Maja. W zapisie w księdze wieczystej czytamy, że jest to droga wewnętrzna a strona nabywająca działkę „ustanawia na rzecz wszystkich użytkowników służebność gruntową”. A to znaczy, że każdy chętny o każdej porze będzie mógł tamtędy przejść.

Kubicki nie zostawia suchej nitki na przygotowujących udostępnienie terenu inwestorowi: – Cały pośpiech i zamieszanie wokół tej inwestycji skłoniło mnie do dociekliwości. Takiej dramatycznej nieporadności nie widziałem – pisze autor bloga.

Czy rzeczywiście droga wewnętrzna będzie kłopotem przy realizacji Focus Parku i utrudni jego funkcjonowanie? Niekoniecznie, bo plany obiektu mogły zostać tak opracowane, że wspomnianym gruntem wytyczono otwarty całą dobę pasaż.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group