Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6723
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Klasyczna baśń Andersena w Zdrojowym Teatrze Animacji

Czwartek, 21 marca 2013, 7:53
Aktualizacja: Sobota, 23 marca 2013, 8:13
Autor: Elster
Jelenia Góra: Klasyczna baśń Andersena w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Teatru
W nadchodzącą niedzielę (24 marca) w Zdrojowym Teatrze Animacji, w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru, będzie miała miejsce najnowsza premiera. Po ośmiu latach na deski teatru powraca „Mała Syrenka” na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w ujęciu reżyserskim Bogdana Nauki.

Historia małej syrenki, która, chcąc być bliżej ukochanego, poświęca swój piękny głos i możliwość przebywania w uroczych podwodnych głębinach, należy do najpiękniejszych opowieści o miłości.

W inscenizacji dawny wątek baśniowy nabiera nowych znaczeń. Reżyser Bogdan Nauka pokazuje, że świat dzięki ojcom może być lepszy. Nieszczęśliwa - w oryginale - miłość Syrenki do Księcia na scenie zostaje spełniona dzięki ojcowskiej miłości Króla Mórz - Trytona.

Niewątpliwym atutem spektaklu jest barwna scenografia Iwony Makowskiej oraz marionetki zaprojektowane przez Jana Zielińskiego i wykonane przez jeleniogórskiego rzeźbiarza Ryszarda Zająca. Muzykę skomponował Agim Dżeljilji. Na uwagę zasługuje fakt, że autorem słów do wszystkich piosenek jest Tadeusz Siwek.

Występują: Dorota Fluder, Dorota Bąblińska-Korczycka, Lidia Lisowicz, Katarzyna Morawska, Radosław Biniek, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski. Przygotowanie wokalne i aranżacja: Jacek Szreniawa.

Kolejne spektakle odbędą się: 4 kwietnia o godz. 10.30, 6 kwietnia o godz. 16.00, 11 kwietnia o godz. 10.00 oraz 14 kwietnia o godz. 11.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group