Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6938
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Kilka kolizji na jeleniogórskich drogach. Kierowcy uważajcie!

Środa, 6 lutego 2013, 10:15
Aktualizacja: 20:15
Autor: Angela
„Czołówka” na ul. Junaków i zderzenie na al. Jana Pawła II – to tylko dwa z kilku zdarzeń, do których doszło dzisiaj (06.02) na jeleniogórskich drogach. Policja ostrzega, że jezdnie są śliskie i niebezpieczne. Najgorzej jest na Kapeli w Dziwiszowie, w Kaczorowie i w Jakuszycach, gdzie coraz większe problemy z podjazdem mają auta ciężarowe. O stanie dróg powiadomiono służby drogowe, które w najbliższym czasie mają je odśnieżyć i posypać piaskiem oraz solą.

Na ul. Junaków w Jeleniej Górze 29-letni jeleniogórzanin, który jechał fordem transitem, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do czołowego zdarzenia z oplem, kierowanym przez 58-letniego jeleniogórzanina. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach kierowców oraz poważnym uszkodzeniu samochodów przez co policja zatrzymała dwa dowody rejestracyjne, a auta odholowano na lawetach.

Nieustąpienie pierwszeństwa przez 25-latkę podróżującą oplem vectrą było natomiast przyczyną kolejnej kolizji, do której doszło kilka minut po godz. 8.00 na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Grunwaldzką. Kobieta uderzyła w opla, kierowanego przez 25-letniego jeleniogórzanina. Tu również skończyło się na potłuczeniach.
Sprawców zdarzeń ukarano mandatami i punktami karnymi.

- Apelujemy do kierowców, by zmniejszyli prędkość i dostosowali ją do warunków na drogach – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. – Ostrzegamy, że drogi są bardzo śliskie i niebezpieczne – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group