Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6941
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kilińskiego ślepą ulicą – trwa przebudowa

Piątek, 3 października 2014, 7:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kilińskiego ślepą ulicą – trwa przebudowa
Fot. Angela
Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Pijarskiej, Kilińskiego i Górnej oraz budowa mostu łączącego ulicę Pijarską z Osiedlem Robotniczym w Jeleniej Górze. Po zakończeniu tych prac powstanie tam wygodna komunikacja, ale póki co są tam spore utrudnienia. Jadąc ulicą Kilińskiego nie dostaniemy się już na Podwale, bo na wysokości skrzyżowania została ona zamknięta. Drogowcy apelują o ostrożność z tym miejscu.

Według umowy prace mają się zakończyć w grudniu, ale jak zapowiadają miejskie służby drogowe, ruch – początkowo roboczy – będzie się tam odbywał „po nowemu” już w listopadzie br. Roboty, wykonywane przez firmę Skanska i jej podwykonawców, obejmują przebudowę skrzyżowania ulicy Pijarskiej, Kilińskiego i Górnej oraz dokończenie budowy mostu rozpoczętego przez inwestora planowanej galerii Focus Mall.

- W ramach przebudowy skrzyżowania zlikwidowany zostanie ostry i bardzo niebezpieczny zakręt na ulicy Pijarskiej, bo droga według nowej organizacji będzie biegła na wprost do ul. Kilińskiego, a odcinek jezdni przy budynkach TBS (w tym m.in. przy sklepie rowerowy) stanie się drogą wewnętrzną czyli dojazdową tylko do tych obiektów – wyjaśnia Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Prace przy tej części zadania są już poważnie zaawansowane. Podobnie, jak przy budowie mostu łączącego ul. Pijarską z Osiedlem Robotniczym. Z tym, że budowa mostu jest bardziej skomplikowana.

- Mimo że konstrukcja mostu sama w sobie jest prosta, to pod nim i w jego obrębie jest sporo mediów, które trzeba przełożyć, w tym ciepłociąg. Jest też stacja transformatorowa i stacja redukcji gazu – wymienia wiceszef zarządu dróg. – Prace idą jednak zgodnie z harmonogramem – dodaje.

Co ważne, nowy most nie będzie miał ograniczeń tonażowych. Całe zadanie będzie kosztowało 1 mln 973 tys. zł, a oficjalne oddanie go do użytku określono w umowie na 14. grudnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group