Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 6966
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kierunek – Włochy

Czwartek, 3 maja 2018, 11:08
Aktualizacja: Piątek, 4 maja 2018, 6:51
Autor: Monika Jagielska–Mikłos
Region: Kierunek – Włochy
Fot. Użyczone
Papież Franciszek poznał kryształy z piechowickiej Huty Julia, które otrzymał podarunki od marszałka Cezarego Przybylskiego i Krzysztofa Bramorskiego, pełnomocnika marszałka ds. kontaktów międzynarodowych. Audiencja u Ojca świętego była jednym z elementów wizyty w stolicy Włoch delegacji Dolnego Śląska.

W Rzymie toczą się spotkania studyjne z włoskimi przedsiębiorcami i samorządowcami. Rozmowy dotyczą głównie gospodarki - włoskich inwestycji w naszym regionie, udziału polskich firm we włoskich projektach, wymiany handlowej pomiędzy przedsiębiorcami i współpracy w zakresie turystyki.

- Włosi dość znacznie inwestują w Polsce - są szóstym pod względem wielkości inwestorem zagranicznym. Wielkość tych inwestycji przekroczyła już 40 mld zł., a firmy z włoskim kapitałem zatrudniają ponad 90 tys. pracowników. Co prawda inwestycje te lokują się głównie w województwach mazowieckich i śląskim ( 36 i 18%), ale Dolny Śląsk jest trzecim najchętniej wybieranym regionem. Pracujemy nad tym, by Włosi lepiej nas poznali i korzystali z naszej oferty- zarówno inwestycyjnej, jak i eksportowej - podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

3 maja to ostatni dzień studyjnej wizyty delegacji Dolnego Śląska w Rzymie. DAWG wspólnie z Ambasadą RP w Rzymie organizuje forum gospodarcze, podczas którego zaprezentowany zostanie potencjał ekonomiczny naszego regionu. Zaplanowane są także spotkanie networkingowe w ogrodach Ambasady Rzeczypospolitej w Rzymie. Udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 40 włoskich firm- głownie z Rzymu i okolic. Dolny Śląsk jest w tym roku także gościem obchodów Święta Konstytucji Trzeciego Maja w Ambasadzie RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1196
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group