Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5341
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dziwiszów: Kierowca zgubił beczki z niebezpiecznym pyłem cynkowym

Czwartek, 13 lutego 2014, 10:42
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2014, 7:30
Autor: Angela
Dziwiszów: Kierowca zgubił beczki z niebezpiecznym pyłem cynkowym
Fot. Andrzej Ciosk
Około 100 metrów drogi i pobocza w Dziwiszowie zostało wczoraj (12.02) zanieczyszczone pyłem cynkowym, który wypadł z niezabezpieczonego transportu. Niebezpieczną substancję usuwało 20. strażaków ubranych w kombinezony przeciwchemiczne. 55–letni kierowca, który nie zabezpieczył beczek z pyłem został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

O niebezpiecznej substancji, która pojawiła się na drodze strażacy zostali zaalarmowani kilka minut po godzinie 14.00 . Okazało się, że z samochodu wypadły dwie beczki.

- Pył cynkowy był rozsypany na jezdni i poboczu – relacjonuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Substancja mogłaby stwarzać poważne zagrożenie, gdyby dostała się do wody. Niebezpieczny i rakotwórczy jest również unoszący się pył cynkowy, dlatego do jego usunięcia strażacy musieli założyć kombinezony ochronne – dodaje.

W ponad pięciogodzinnej akcji udział wzięło 20. strażaków z Jeleniej Góry i grupy chemicznej z Wałbrzycha. Jak wynika z ustaleń policji, 55-letni kierowca jechał od strony Jeleniej Góry i niebezpieczne beczki miał dowieźć do miejscowości Pielgrzymka (pod Złotoryją).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group