Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 5987
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiermasz rękodzieła w Ratuszu – było co oglądać!

Niedziela, 17 marca 2013, 13:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2013, 8:19
Autor: UM
Jelenia Góra: Kiermasz rękodzieła w Ratuszu – było co oglądać!
Fot. UM
W holu Ratusza, na parterze i piętrze, a także przed Ratuszem, w namiocie użyczonym przez Zdrojowy Teatr Animacji, odbył się Wielkanocny Kiermasz Rękodzielników Pogórza Izerskiego.

Przyjechała grupa ok. 20 wystawców z przeróżnymi pracami, od koronkowych koszyczków wielkanocnych i palemek i wieńców, przez pierniki wielkanocne, nakrycia stołu, charakterystyczną ceramikę, obrazy, artystycznie malowane ramy do obrazów i skrzynie (wzorowane na dawnych, efektownie zdobionych „skrzyniach śląskich”), po inne przedmioty użytkowe, w rodzaju poduszek wypełnianych łuską orkiszową i płaskurki. Można było tez zasięgnąć opinii projektantki odzieży, i in. Nie zabrakło, co oczywiste pisanek, od tradycyjnych, poprzez wykonywane metodą decoupage, aż po malowane jajka ceramiczne czy oplatane ręcznie wykonywaną koronką.

Osobnym działem była biżuteria wykonywana jednak bez używania drogocennych minerałów, ale także z naturalnych materiałów, w rodzaju… filcu i bibułki! Twórczynie tych ostatnich prac przyjechały aż spod Zgorzelca, ale ich stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, także wśród gości z zagranicy. Zadziwiające jest m.in. to, iż na kolczyki „bibułkowe” zdecydowała się… Japonka, reprezentująca przecież kraj, w którym sztuka wykonywania ozdób z papieru ma charakter narodowy. A jednak urzekła ją polska bibułka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1099
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group