Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6245
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiermasz rękodzieła w Ratuszu – było co oglądać!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 marca 2013, 13:11
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2013, 8:19
Autor: UM
Fot. UM
W holu Ratusza, na parterze i piętrze, a także przed Ratuszem, w namiocie użyczonym przez Zdrojowy Teatr Animacji, odbył się Wielkanocny Kiermasz Rękodzielników Pogórza Izerskiego.

Przyjechała grupa ok. 20 wystawców z przeróżnymi pracami, od koronkowych koszyczków wielkanocnych i palemek i wieńców, przez pierniki wielkanocne, nakrycia stołu, charakterystyczną ceramikę, obrazy, artystycznie malowane ramy do obrazów i skrzynie (wzorowane na dawnych, efektownie zdobionych „skrzyniach śląskich”), po inne przedmioty użytkowe, w rodzaju poduszek wypełnianych łuską orkiszową i płaskurki. Można było tez zasięgnąć opinii projektantki odzieży, i in. Nie zabrakło, co oczywiste pisanek, od tradycyjnych, poprzez wykonywane metodą decoupage, aż po malowane jajka ceramiczne czy oplatane ręcznie wykonywaną koronką.

Osobnym działem była biżuteria wykonywana jednak bez używania drogocennych minerałów, ale także z naturalnych materiałów, w rodzaju… filcu i bibułki! Twórczynie tych ostatnich prac przyjechały aż spod Zgorzelca, ale ich stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, także wśród gości z zagranicy. Zadziwiające jest m.in. to, iż na kolczyki „bibułkowe” zdecydowała się… Japonka, reprezentująca przecież kraj, w którym sztuka wykonywania ozdób z papieru ma charakter narodowy. A jednak urzekła ją polska bibułka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 17-03-2013 13:38
Obejrzałem zdjęcia i ...spodziewam się masowych dostaw podrabianych jajek malowanych ! ;)
~Zdzich 17-03-2013 20:39
No i jak zwykle informacja post factum. Ale nie obchodzi to nawet administratorów tej gazetki.
~dundersztyc 18-03-2013 13:07
Jelenia Góra już wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszona pierwszym miastem skansenem. A do Ratusza przeniesie się centrala Cepelii. Bibuła, filc i pisanki. Nie wiem, czy mam się śmiać czy płakać?
~59 18-03-2013 19:42
Z okazji Września Jeleniogórskiego całe ulice: 1-go Maja, Konopnickiej, Długiej na wystawach sklepowych były prezentacje wyrobów przemysłu z Jeleniej Góry i okolic. Niestety w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. I komu to q...a przeszkadzało!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group