Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9805
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kiermasz Rękodzieła w Łomnicy

Poniedziałek, 22 maja 2017, 7:13
Aktualizacja: Wtorek, 23 maja 2017, 7:27
Autor: AZ
Region: Kiermasz Rękodzieła w Łomnicy
Fot. AZ
W miniony weekend odbył się Kiermasz Rękodzieła na folwarku w Pałacu Łomnica. Pogoda sprzyjająca spacerom, a także oryginalne ręcznie wykonane wyroby przyciągnęły do Łomnicy wielu gości.

Podczas weekendu (20 i 21.05) odbył się już po raz trzeci w tym roku kiermasz w Pałacu Łomnica. Podczas jarmarku na stoiskach można było dostrzec mnóstwo regionalnych wyrobów, a wszystkie wykonane własnoręcznie. Były m.in. wyroby z drewna, jak misy, deski o nietypowych kształtach czy ozdoby do domu. Nie zabrakło wyrobów ze szkła oraz ceramicznych. Panie mogły wybrać coś dla siebie wśród autorskiej biżuterii, a dzieci spośród oryginalnych, ręcznie uszytych zabawek.

Tradycyjnie nie zabrakło wyrobów z lnu a nowością były meble ogrodowe, wykonane w niepowtarzalnym stylu. No i oczywiście, coś dla każdego - ekologiczne wyroby spożywcze z regionu, jak łomnickie sery, swojskie wędliny, a także miody i przetwory owocowe.

Wszystkiemu towarzyszyła muzyka na żywo. Była też możliwość udziału w warsztatach ginących zawodów. Dla najmłodszych ulubioną atrakcją była jazda konno. Co niektórzy korzystali z majowego słońca i relaksowali się na leżakach słuchając muzyki, bądź spacerowali po parku zaprojektowanym w stylu angielskim, który rozciąga się aż na dziewięciu hektarach. Można było skorzystać z oferty dwóch restauracji na terenie obiektu, bądź zwiedzić Muzeum Dużego Pałacu. Kolejny festyn już w czerwcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
953
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group