Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4876
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy wybudują nową drogę?

Czwartek, 2 czerwca 2016, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Kiedy wybudują nową drogę?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Do połowy lipca ma być gotowy program funkcjonalno–użytkowy budowy ulicy Thebesiusa w Jeleniej Górze wraz z kosztorysami opracowania dokumentacji i robót budowlanych. Miasto ogłosiło zapytanie ofertowe i czeka na wykonawcę.

Ma być to program funkcjonalno-użytkowy budowy ulicy Thebesiusa wraz z miejscami postojowymi i chodnikami od skrzyżowania z ul. Ogińskiego, przebudową skrzyżowania z ul. Ogińskiego na ruch okrężny, budową mostu (przepustu) na potoku Jelniak, przebudową i budową sieci kanalizacji deszczowej, budową oświetlenia ulicznego oraz zabezpieczenie sieci podziemnej infrastruktury technicznej.

- Podobny program został już przygotowany dla ulicy Miłosza, a zakłada on odpowiedź na pytanie, co chcemy w ramach budowy tej drogi zrobić – wyjaśnia Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji projektowej, a następnie budowa drogi. Nowa ulica musi być gotowa do połowy przyszłego roku, bo będzie to dojazd m.in. do nowej siedziby Urzędu Skarbowego i centrum radioterapii, a także terenów inwestycyjnych miasta w tym rejonie – dodaje Jerzy Łużniak.

Jak już pisaliśmy, prace przy budowie zakładu teleradioterapii jako filii Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu, mają się zakończyć w sierpniu 2016 roku. Pierwszych pacjentów ośrodek ma przyjąć w styczniu 2017 r. Natomiast zakończenie budowy nowej „skarbówki” planowane jest we wrześniu 2018 roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group