Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 7983
Zalogowanych: 62
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy w końcu bilety elektroniczne?

Środa, 14 stycznia 2015, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2015, 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy w końcu bilety elektroniczne?
Fot. Archiwum
Jutro (15.01) w godz. od 9.00 do 12.00 w budynkach Urzędu Miasta w Jeleniej Górze przy ulicach: Ptasiej, Sudeckiej i na Placu Ratuszowym pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będą rozdawać druki wniosków na wydanie kart elektronicznych biletów Seb@. Taki wniosek można również wypełnić internetowo na uruchomionej już podstronie www.seba.mzk.jgora.pl. A kiedy pasażerowie dostaną karty i będą mogli z nich skorzystać?

- Jak zapowiadał prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze, bilety elektroniczne miały funkcjonować już w listopadzie 2014 roku, tymczasem nikt nie wie, kiedy faktycznie ruszy system – pisze nasz Czytelnik Dawid, który miejskimi autobusami jeździ codziennie do pracy. – Co się stało, że to do tej pory system za ogromne pieniądze nie ruszył? – pyta.

Takich e-maili do naszej redakcji wpłynęło więcej, więc sprawdziliśmy na jakim etapie jest wdrażanie systemu Seb@. Jak tłumaczy Jerzy Wrona, członek zarządu MZK, podczas instalacji systemu pojawiły się problemy techniczne, ale ich usuwanie jest już na ukończeniu.

- Obecnie uruchomiona została podstrona, na której pasażerowie znajdą wszystkie potrzebne informacje, a także elektronicznie wypełnią wniosek na wydanie kart biletu Seb@– mówi Jerzy Wrona. – Obecnie mamy już 150 wypełnionych wniosków, a by szerzej wyjść z tą nową ofertą, nasi pracownicy pojawią się w czwartek w budynkach urzędu miejskiego, gdzie będą pomagali wypełnić wniosek, wytłumaczą zasady funkcjonowania biletu elektronicznego Seb@ oraz odpowiedzą na pytania – dodaje J. Wrona.

Punkty zlokalizowane będą: w Ratuszu – w holu, przy ul. Sudeckiej 29 – w holu i w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Ptasiej 6A. Do wypełnienia wniosku i potwierdzenia danych należy zabrać: aktualne zdjęcie (podlegające zwrotowi po spersonalizowaniu), dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz - w przypadku osób korzystających z ulgi - dokument potwierdzający rodzaj uprawnienia do ulgi i czas jego obowiązywania.

Ci, którzy nie dotrą jutro do urzędu by złożyć wniosek, mogą to zrobić codziennie w Centrum Obsługi Klienta w siedzibie MZK przy ul. Wolności (tel. 75 75 33 444). Od poniedziałku (19.01) zostaną również uruchomione dwa dodatkowe punkty obsługi klienta MZK: przy ul. Bankowej 15 (dawna siedziba Klubu Nauczyciela), a także w Cieplicach przy ul. Wolności 238 (przystanek „Apteka pod Koroną” obok banku PKO). Niestety również i Ci, którzy złożą wniosek elektronicznie, będą musieli się pofatygować do jednego z punktów obsługi MZK z dowodem tożsamości, by potwierdzić swoje dane. Przy odbiorze karty, trzeba będzie ją doładować za minimum 10 zł.

- Pierwsze karty biletu elektronicznego będą wydawane bezpłatnie, a jeśli ktoś taką kartę zgubi, zapłaci za kolejną symboliczne pieniądze – wyjaśnia Jerzy Wrona.

Taką kartę bezdotykową pasażer będzie przykładał do czytnika w autobusie dwukrotnie: wchodząc do autobusu i wychodząc z niego.

W najbliższych dniach mają zostać również uruchomione nowe biletomaty w autobusach, w których póki co będzie można kupić bilet za gotówkę (tylko bilon). W najbliższym tygodniu mają zacząć również funkcjonować biletomaty ustawione na przystankach przy ulicach: Sygietyńskiego - przystanek „Sygietyńskiego-Bacewicz” - kierunek centrum, Podwale - przystanek „Podwale” - kierunek Cieplice, Wolności - przystanek „Mała Poczta” - kierunek Cieplice, Różyckiego - przystanek „Różyckiego – Ogińskiego” (Rondo) - kierunek Centrum, Wolności - przystanek „Apteka Pod Koroną” - kierunek Centrum i Piechowice, ul. Żymierskiego - przystanek „Kolorowa” - kierunek Jelenia Góra.

Wdrażaniem biletu elektronicznego w jeleniogórskiej spółce MZK zajmuje się firma R&G z Mielca wyłoniona w przetargu. Koszt tej inwestycji to 7 mln 185 tys. zł (z czego 85 procent kosztów kwalifikowalnych stanowi dofinansowanie unijne).

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy na ulicy Wolności powinno być więcej np. świateł, aby spowolnić ruch na odcinku do Cieplic?

Oddanych
głosów
463
Tak
31%
Nie, tak jak jest jest dobrze
59%
Nie mam zdania
10%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Polo spłonęło na Pola
 
Aktualności
Kręca film na Placu Piastowskim
 
112
Kolizja w Radomierzu
 
Ciekawe miejsca
Wznowienie badań archeologicznych na zamku w Bolkowie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group