Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6496
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kiedy w końcu bilety elektroniczne?

Środa, 14 stycznia 2015, 7:38
Aktualizacja: Czwartek, 15 stycznia 2015, 7:50
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kiedy w końcu bilety elektroniczne?
Fot. Archiwum
Jutro (15.01) w godz. od 9.00 do 12.00 w budynkach Urzędu Miasta w Jeleniej Górze przy ulicach: Ptasiej, Sudeckiej i na Placu Ratuszowym pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego będą rozdawać druki wniosków na wydanie kart elektronicznych biletów Seb@. Taki wniosek można również wypełnić internetowo na uruchomionej już podstronie www.seba.mzk.jgora.pl. A kiedy pasażerowie dostaną karty i będą mogli z nich skorzystać?

- Jak zapowiadał prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze, bilety elektroniczne miały funkcjonować już w listopadzie 2014 roku, tymczasem nikt nie wie, kiedy faktycznie ruszy system – pisze nasz Czytelnik Dawid, który miejskimi autobusami jeździ codziennie do pracy. – Co się stało, że to do tej pory system za ogromne pieniądze nie ruszył? – pyta.

Takich e-maili do naszej redakcji wpłynęło więcej, więc sprawdziliśmy na jakim etapie jest wdrażanie systemu Seb@. Jak tłumaczy Jerzy Wrona, członek zarządu MZK, podczas instalacji systemu pojawiły się problemy techniczne, ale ich usuwanie jest już na ukończeniu.

- Obecnie uruchomiona została podstrona, na której pasażerowie znajdą wszystkie potrzebne informacje, a także elektronicznie wypełnią wniosek na wydanie kart biletu Seb@– mówi Jerzy Wrona. – Obecnie mamy już 150 wypełnionych wniosków, a by szerzej wyjść z tą nową ofertą, nasi pracownicy pojawią się w czwartek w budynkach urzędu miejskiego, gdzie będą pomagali wypełnić wniosek, wytłumaczą zasady funkcjonowania biletu elektronicznego Seb@ oraz odpowiedzą na pytania – dodaje J. Wrona.

Punkty zlokalizowane będą: w Ratuszu – w holu, przy ul. Sudeckiej 29 – w holu i w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Ptasiej 6A. Do wypełnienia wniosku i potwierdzenia danych należy zabrać: aktualne zdjęcie (podlegające zwrotowi po spersonalizowaniu), dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość oraz - w przypadku osób korzystających z ulgi - dokument potwierdzający rodzaj uprawnienia do ulgi i czas jego obowiązywania.

Ci, którzy nie dotrą jutro do urzędu by złożyć wniosek, mogą to zrobić codziennie w Centrum Obsługi Klienta w siedzibie MZK przy ul. Wolności (tel. 75 75 33 444). Od poniedziałku (19.01) zostaną również uruchomione dwa dodatkowe punkty obsługi klienta MZK: przy ul. Bankowej 15 (dawna siedziba Klubu Nauczyciela), a także w Cieplicach przy ul. Wolności 238 (przystanek „Apteka pod Koroną” obok banku PKO). Niestety również i Ci, którzy złożą wniosek elektronicznie, będą musieli się pofatygować do jednego z punktów obsługi MZK z dowodem tożsamości, by potwierdzić swoje dane. Przy odbiorze karty, trzeba będzie ją doładować za minimum 10 zł.

- Pierwsze karty biletu elektronicznego będą wydawane bezpłatnie, a jeśli ktoś taką kartę zgubi, zapłaci za kolejną symboliczne pieniądze – wyjaśnia Jerzy Wrona.

Taką kartę bezdotykową pasażer będzie przykładał do czytnika w autobusie dwukrotnie: wchodząc do autobusu i wychodząc z niego.

W najbliższych dniach mają zostać również uruchomione nowe biletomaty w autobusach, w których póki co będzie można kupić bilet za gotówkę (tylko bilon). W najbliższym tygodniu mają zacząć również funkcjonować biletomaty ustawione na przystankach przy ulicach: Sygietyńskiego - przystanek „Sygietyńskiego-Bacewicz” - kierunek centrum, Podwale - przystanek „Podwale” - kierunek Cieplice, Wolności - przystanek „Mała Poczta” - kierunek Cieplice, Różyckiego - przystanek „Różyckiego – Ogińskiego” (Rondo) - kierunek Centrum, Wolności - przystanek „Apteka Pod Koroną” - kierunek Centrum i Piechowice, ul. Żymierskiego - przystanek „Kolorowa” - kierunek Jelenia Góra.

Wdrażaniem biletu elektronicznego w jeleniogórskiej spółce MZK zajmuje się firma R&G z Mielca wyłoniona w przetargu. Koszt tej inwestycji to 7 mln 185 tys. zł (z czego 85 procent kosztów kwalifikowalnych stanowi dofinansowanie unijne).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group