Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 6476
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kiedy będą pieniądze na remont Łomnickiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 26 listopada 2010, 8:24
Aktualizacja: 11:46
Autor: Angela
Fot. Angela
Jelenia Góra stara się o dofinansowanie w ramach programu tzw. „schetynówek” na remont ulicy Łomnickiej, o co od lat wnioskowali mieszkańcy Łomnicy i jej użytkownicy. Jest szansa, że ulica zostanie wyremontowana, bo ma być łącznikiem między bazą noclegową, a stadionem na Euro 2012.

Jelenia Góra we wrześniu br. złożyła dwa wnioski o dofinansowanie z rządowego programu tzw. „schetynówek” ulic Łomnickiej i Karola Miarki. Obecnie władze miasta mają nadzieję na przyznanie pieniędzy chociaż na jedną z nich.

– Staramy się o pieniądze m.in. na remont ulicy Łomnickiej. Jeśli bowiem Pałac Wojanów zostanie bazą noclegową dla drużyn uczestniczących w Euro 2012, zawodnicy będą dojeżdżać na stadion przy ul. Złotniczej właśnie tą drogą – mówi Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. – Jest duża szansa, że te pieniądze zostaną nam przyznane, ale kiedy dostaniemy oficjalną informację w tej sprawie, nie wiem.

Rządowy program „schetynówek” zakłada pięćdziesięcioprocentowe dofinansowanie remontów dróg lokalnych. Remont ul. Łomnickiej został podzielony na dwa etapy. Pierwszy z nich to odcinek od ul. Wincentego Pola do torów. Drogi to odcinek o długości 1600 metrów od torów do granicy miasta z gminą Mysłakowice, który miałby być realizowany w pierwszej kolejności.

Koszt remontu nawierzchni, wybudowania chodników, poszerzenia drogi, wymiany sieci kanalizacyjno – deszczowej oraz wycięcia drzew i zamontowania oświetlenia to 5,5 mln zł, z czego kwota pieniędzy rządowych ma wynieść 2,7 mln zł. Koszt remontu ul. Karola Miarki natomiast to 6,2 mln zł. Obecnie Jelenia Góra znalazła się na pierwszym miejscu listy rezerwowej, co oznacza, że jeśli któraś z gmin, której przyznano pieniądze nie wykorzysta „schetynówki”, pieniądze trafią do stolicy Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

Ryba 26-11-2010 8:37
Kiedy beda mialy wplyw na decyzje wyborcow ;)
~Zdzich 26-11-2010 10:18
Nic, tylko czekać. Ta drogą, wraz z ulicą Kozią nie nadaje się do jazdy normalnym samochodem. Mam nadzieję, że prace rozpoczną się jak najszybciej i będzie to wszystko zrobione naprawdę porządnie, a nie tylko łatanie jak na Koziej, które nic nowego nie wnoszą, a wręcz pogarszają jej stan.
~Grześ 26-11-2010 10:34
To prawdziwy skandal aby w mieście o aspiracjach jakie ma Jelenia Góra jedna z dróg wjazdowych do miasta wyglądała tak jak opisywana ulica. Jej stan techniczny znają wszyscy którzy choć raz mieli konieczność tamtędy przejechać. I pal licho zawieszenia aut prywatnych użytkowników, bo mają wybór - mogą do Łomnicy jechać inaczej, ale już nie może wybierać. A to są nasze pieniądze. Ważniejsze jest bezpieczeństwo. Po zmroku jest to droga śmiertelnie dla każdego użytkownika niebezpieczna. Wynika to z kształtu jej nawierzchni, paskudnie dziurawego pobocza i drzew rosnących na granicy jezdni i dużego ruchu w obu kierunkach. Ograniczenie prędkości nie załatwia problemu, trzeba to miejsce ucywilizować. Zawsze jestem przeciwny wycinaniu drzew, ale w tym miejscu jest to konieczne. I to szybko dopóki nie wydarzy się tragedia. Dla władz miasta zaniedbanie tej drogi to powinna być żółta kartka w sytuacji wyborów.
~mm 26-11-2010 10:58
kiedy dostaniem ? to będziem mnieli, jak juz pisac gwarą to cały artykuł.
~ 26-11-2010 11:03
Piekna okolica: Osiedle, lotnisko, las...szkoda, ze droga sie nie mozna zachwycic.Wspominam moje dziecinstwo, ale wtedy nie bylo tylu pojazdow.
~ 26-11-2010 11:09
Nie ma problemu Wiejskie Koło Drogowe z Siedlęcina chętnie położy łaty i będzie git.
~ehh 26-11-2010 11:44
Łomnicka i KOZIA to masakra jakaś!!! Aż dziw bierze że jeszcze z tymi ulicami nie zrobiono porządku! Kozią i Łomnicką codziennie przejeżdzają tysiące ludzi z podjeleniogórskich miejscowości oraz turyści.. Kozia to tak na prawdę mała uliczka a jedzie się nią jak po drodze polnej albo nawet jeszcze gorzej!!!
~diabelek 26-11-2010 11:51
...szkoda, że własnie jutro jade do Legnicy do pracy ... chetnie spotkałbym się z pRezydentem ... może jednak nalezy dać MU jeszcze jedna szanse, co prawda przed wyborami, ale jednak cos sie ruszyło ... za Zawiły był zjazd po równi pochyłej ... A jakoś Obrzępalski nawet z ta geriatryczna rada mista potrafi sobie poradzić, jeszcze tych pajaców z wydz. arch u.m niech wysadzi z siodeł i wanzla, to ma szanse zostać Dutkiewiczem. Nie uważam Obrzepalskiego za kandydata idealnego, ale Zawila+PO to katastrofa, rozłożą miasto na łopatki. Prezydent w opozycji do R.M to świetne rozwiązanie, co we Wrocku widac! zdrowa konkurencja i tyle. pozdrówki
~obserwer 26-11-2010 13:47
Kasa, na wasza droge zostala lyknieta Przez KK na rewitalizacje parku wraz z ogrodzeniemi monitoringiem ,ze o kapliczkach nie wspomne.Potem zamiast maybacha Koscielni celebryci kupia sobie awionetke bo drogi w Polske brak i beda latac z betonowego pasa na lotnisku w swiat ,wiedz jest szansa ze do lotniska od kosciola droge zrobia.Pozdrawiam
~LEPIEJ 26-11-2010 13:54
A CZY NIE LEPIEJ trochę pomyśleć i wyremontować tylko odcinek za torami do granicy miasta oraz połączyć ten odcinek nowym śladem z nowo budowaną obwodnicą - wówczas uniknięto by kolizyjnego przejazdu przez torowisko.
~Gorzej 26-11-2010 15:53
No tak prezydent Obrębalski dla gości Euro to drogę wyremontuje ale dla samych mieszkańców tej drogi i nie tylko to już pieniędzy na remont się nie znajdzie. Ciekawe jak goście do Pałacu w Wojanowie nie przyjadą to dalej mieszkańcy będą czekać aż się na amen asfalt zryje by muc to wyremontować.
~doopa 26-11-2010 16:16
muc ........... no jak sie zryje ............. to na amen.t ................ no i wiecznie właśnie ni mo tyh piniendzów ...
~mat 26-11-2010 16:52
o ścieżce rowerowej nikt nic nie wspomina, a szkoda. Więcej osób mogłoby jeżdzić nie tylko samochodami.
~łomniczanin 27-11-2010 20:41
problemy przyjmuje pani elizabet fon 1 dama łomnicy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group