Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7555
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KFC dodało skrzydeł Karkonoszom

Niedziela, 1 marca 2015, 21:44
Aktualizacja: 21:48
Autor: MDvR
Jelenia Góra: KFC dodało skrzydeł Karkonoszom
Fot. archiwum
II Turniej o Puchar KFC rozegrany został w niedzielę, 1 marca w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Tym razem w szranki stanęli młodzi piłkarze urodzeni w roku 2004 i młodsi. Organizatorem turniej był Miejski Klub Sportowy Karkonosze Jelenia Góra.

W rozgrywkach udział wzięło 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Zacięta faza grupowa wyłoniła zwycięzców poszczególnych grup oraz zespoły, które walczyły o dalsze miejsca w turnieju. Przedstawiciele gospodarzy wystawili aż 4 zespoły orlików. Najlepiej w meczach grupowych poradził sobie zespół MKS Karkonosze II Jelenia Góra prowadzony przez trenera Pawła Walczaka, który bez porażki na koncie wygrał grupę B. W grupie A najlepszy okazał się zespół AP Chojnik Jelenia Góra. Obie drużyny wygrały też swoje mecze półfinałowe, choć chłopcy z Karkonoszy potrzebowali do tego serii rzutów karnych. W tych świetnie spisał się Gracjan Zakrzewski i już mogliśmy czekać na finał.

Nim jednak do niego doszło padło wiele innych rozstrzygnięć. Mecze o miejsca były na tyle zacięte i wyrównane, że do wyłonienia ich zwycięzców potrzebne były „jedenastki”. Emocje sięgnęły zenitu, kiedy na parkiet wyszły drużyny walczące o podium. W meczu o 3. miejsce Lechia Piechowice dość łatwo poradziła sobie ze Szkółką Piłkarską „Gol” Jelenia Góra, wygrywając 3:1. Wielki finał zaś okazał się pokazem umiejętności i zaangażowania gospodarzy, którzy wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani. Już po kilku minutach i dwóch bramkach Jakuba Łabuza Karkonosze prowadziły 2:0. Mądra obrona i składnie wyprowadzane kontry pozwoliły jeszcze na zdobycie kolejnych dwóch goli autorstwa Bartosza Kamińskiego i Jakuba Hordyniaka. 4:0 i już było wiadomo, że Puchar KFC do domu zabiorą młodzi piłkarze jeleniogórskich Karkonoszy.

Wyniki poszczególnych meczy:
LTS Leśna – KS Karkonosze IV 0:0
KS Karkonosze II – KS Karkonosze III 8:0
SP GOL – AP Chojnik 1:1
Lechia Piechowice – Olimpia Kowary 0:1
KS Karkonosze IV – SP GOL 0:3
KS Karkonosze III – Lechia Piechowice 0:6
KS Karkonosze I – LTS Leśna 0:0
Pogoń Wleń – KS Karkonosze II 0:0
SP GOL – KS Karkonosze I 0:0
Lechia Piechowice – Pogoń Wleń 2:1
AP Chojnik – KS Karkonosze IV 5:0
Olimpia Kowary – KS Karkonosze III 5:0
KS Karkonosze I – AP Chojnik 0:2
Pogoń Wleń – Olimpia Kowary 1:0
LTS Leśna – SP GOL 1:1
KS Karkonosze II – Lechia Piechowice 0:0
AP Chojnik – LTS Leśna 2:0
Olimpia Kowary – KS Karkonosze II 1:2
KS Karkonosze IV – KS Karkonosze I 0:2
KS Karkonosze III – Pogoń Wleń 0:7

Półfinały:
AP Chojnik – Lechia Piechowice 1:0
KS Karkonosze II – SP GOL 1:1 (karne 2:0)

Mecze o miejsca:
O 9. m. KS Karkonosze IV – KS Karkonosze III 1:1 (karne 1:2)
O 7. m. LTS Leśna – Olimpia Kowary 0:0 (karne 3:4)
O 5. m. KS Karkonosze I – Pogoń Wleń 1:1 (karne 1:2)
O 3. m. SP GOL – Lechia Piechowice 1:3

Finał:
KS Karkonosze II – AP Chojnik 4:0

Na zakończenie turnieju zwycięskim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary oraz drobne upominki dla zawodników trzech najlepszych drużyn. Były również nagrody indywidualne i tak statuetkę oraz nagrodę rzeczową dla najlepszego strzelca otrzymał Marcel Ratajski z AP Chojnik Jelenia Góra. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został Kacper Jaskórzyński z Lechii Piechowice zaś na miano najlepszego bramkarza zasłużył sobie Gracjan Zakrzewski ze zwycięskiej drużyny MKS Karkonosze Jelenia Góra II. Wszystkie nagrody osobiście wręczał prezes MKS-u Karkonosze Jelenia Góra, Tomasz Kowalczyk w towarzystwie bramkarza III-ligowego zespołu, Michała Dubiela.

Dzięki bardzo dużemu wsparciu restauracji KFC, która przystąpiła do Klubu Biznesu MKS-u Karkonosze Jelenia Góra, nagradzani byli również najlepsi zawodnicy z każdego meczu. Wszyscy otrzymywali kupony do zrealizowania w restauracji KFC w Jeleniej Górze oraz piłki ufundowane również przez KFC. Dla każdego zawodnika biorącego udział w niedzielnym turnieju przygotowany był posiłek przywieziony przez pracowników restauracji. Około 100 obiadów rozeszło się bardzo szybko wśród zmęczonych meczami dzieci. Trener każdej drużyny otrzymał też dla swoich zawodników poczęstunek w postaci pączków, owoców, batonów i wody mineralnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group