Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2150
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kek Fest za nami

Wtorek, 23 października 2018, 7:21
Aktualizacja: Środa, 24 października 2018, 6:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kek Fest za nami
Fot. Przemek Kaczałko
W miniony weekend w Miejskim Domu Kultury "Muflon" odbyła się trzecia edycja Europejskich Spotkań Mocnego Grania "Kek Fest". Mimo absencji kilku zapowiadanych zespołów, była to okazja do zabawy przy muzyce lokalnych kapel, ale też przybyłych z różnych zakątków Europy i... Nowej Zelandii.

To były dwa dni ciężkiego brzmienia w sali koncertowej MDK Muflon. Pierwszego dnia wystąpili: Tuscoma - blackened metal z Nowej Zelandii, Chiyoda Ku - math rock z Wielkiej Brytanii, No Violet - grunge z Wielkiej Brytanii, Kaspar Hauser - rock z Jeleniej Góry, Awakeness - progressive melodic death metal z Jeleniej Góry oraz Lunatix - space rock z Jeleniej Góry.

Drugiego dnia na scenie pojawili się: Daerrwin - black metal/ shoegaze z Czech, Nasty Ratz z Czech, Horrible Creatures - thrash/ death metal z Czech, Scratch The Floor - heavy metal/ hardcore z Gruzji, Pożoga - black metal z Gryfowa Śląskiego, Circular Saw - black/ thrash ze Słowacji oraz Thar Ai - alternative metal z Wrocławia.

Organizatorzy zaznaczyli, że festiwal z każdą edycją rozwija się i mimo że w nazwie mowa o europejskich spotkaniach, to w tym roku gościliśmy kapelę z Nowej Zelandii.

- Zespoły wybieramy drogą internetową. Wiadomo, że każdy gra tu za "czapkę śliwek" i ledwo wystarcza na zwrot kosztów dojazdu, ale cały czas mamy w głowie rozwijanie tej imprezy. Jarocin i inne festiwale rozwijały się w podobny sposób - mówił Marcin Sweklej, akustyk z MDK Muflon.

Wśród przedstawicieli różnych stron Polski, Europy i świata znaleźli się również muzycy z naszego miasta, więc była to świetna okazja do porównania, zawierania znajomości i zabawy przy różnych stylach rocka i metalu.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group