Niedziela, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 9888
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: KD dla uchodźców

Niedziela, 3 kwietnia 2022, 8:03
Autor: WAC
Region: KD dla uchodźców
Fot. KD
Koleje Dolnośląskie o kolejny miesiąc przedłużyły ofertę darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy.

Tuż po wybuchu wojny w Ukrainie Koleje Dolnośląskie zapewniły obywatelom tego kraju bezpłatną możliwość przejazdów swoimi pociągami. Do tej pory przewoźnik wydał 100 tys. tzw. biletów zerowych. Pierwotnie oferta miała obowiązywać do końca marca, jednak przewoźnik, zdecydował się na przedłużenie jej o kolejny miesiąc, na nieco innych zasadach. Z bezpłatnych przejazdów nadal będą mogły skorzystać kobiety, dzieci i młodzież do lat 18, seniorzy powyżej 60. roku życia oraz osoby niepełnosprawne, legitymujące się odpowiednim dokumentem. Podczas przejazdu pasażerowie muszą okazać drużynie konduktorskiej ukraiński paszport lub dokument ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość, w którym oznaczono status cudzoziemca, jako osoby, która przekroczyła granice po 24 lutego br.

Darmowe bilety to nie jedyna forma pomocy jaką zaoferował Ukraińcom regionalny przewoźnik kolejowy. Cztery specjalne pociągi humanitarne uruchomione przez Koleje Dolnośląskie w marcu pomogły przedostać się na Dolny Śląsk niemal 2 tysiącom uchodźców z Ukrainy. Część osób przybywających do Wrocławia kontynuuje podróż w stronę zachodniej granicy Polski. Koleje Dolnośląskie w porozumieniu z niemieckim przewoźnikiem DB Regio uruchomiły połączenia specjalne do Berlina, w ramach funkcjonującego dotychczas „Pociągu do kultury”. Od 5 marca pociągi relacji Wrocław – Berlin kursowały 34 razy, niejednokrotnie zabierając na pokład maksymalną liczbę pasażerów.

W sumie KD uruchomiły do tej pory 37 pociągów humanitarnych - informuje rzecznik prasowy KD Bartłomiej Rodak. - Obecnie pociągi specjalne dla uchodźców do niemieckiego Cottbus kursują ze stacji Wrocław Główny do 6 kwietnia włącznie. Łącznie przewiozły już 5,5 tys. osób. Po konsultacji z Konsulem Generalnym Ukrainy Koleje Dolnośląskie zorganizowały też pomoc rzeczową dla Ukraińców, którzy nadal pozostają na terenie okupowanego kraju. Do potrzebujących, m.in. osób przebywających w Kijowie, trafiły produkty spożywcze o łącznej wartości niemal 100 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

8
27%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
17
57%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
534
Puzyńska Katarzyna
34%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Trwa remont drogi
 
Aktualności
Fura zdrowia pod szpitalem
 
Kultura
Nocne zwiedzanie ze Sławkiem Gortychem
 
Aktualności
Burza w Karkonoszach zamieniła się w ładną pogodę
 
Kultura
Wyprawa w świat koronek
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group