Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 6051
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Katolickie gimnazjum potrzebuje wsparcia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 21 sierpnia 2012, 8:09
Aktualizacja: 8:09
Autor: mestra
Fot. Organiatorzy
Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego w Jeleniej Górze przygotowują się do inauguracji swojego pierwszego roku szkolnego. Wymaga to sporego wysiłku nie tylko organizacyjnego, ale również finansowego.

Siedziba szkoły mieści się w dawnym Kolegium Jezuickim, przy Bazylice Świętych Erazma i Pankracego. Zabytkowy budynek wymaga jednak gruntownego remontu, na który w ostatnich dniach zostało wydane stosowne pozwolenie. Dlatego na ten czas zajęcia będą odbywały się w salach lekcyjnych Domu Parafialnego, Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia, przy ul. PCK w Jeleniej Górze-Cieplicach.

- Rodzice, nauczyciele oraz członkowie organu prowadzącego szkołę, jakim jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego włączyli się w prace nad przystosowaniem tamtejszych pomieszczeń, aby uczniowie mieli zapewnione bezpieczne i przyjazne warunki do nauki. Społeczność szkolna nie jest jednak w stanie sama sprostać tak dużemu zadaniu finansowemu – mówi prezes Stowarzyszenia Mariusz Gierus. – Z tych też względów, na naszej stronie internetowej, pod adresem www.sep.edu.pl opublikowaliśmy listę koniecznych prac oraz niezbędnego wyposażenia nowej szkoły z podanymi kwotami ich realizacji i zakupu. W ten sposób staramy się pozyskać środki od sponsorów i ludzi dobrej woli. Zwracamy się z apelem do wszystkich, którym nasza szkoła leży na sercu, o pomoc w zebraniu funduszy na jak najlepszy jej start. To historyczne wydarzenie, jakim jest otwarcie pierwszej po 150 latach szkoły katolickiej w Jeleniej Górze warte jest wsparcia w każdej możliwej postaci – dodaje M. Gierus.

Szkoły katolickie cieszą się w świecie oraz w Polsce wciąż rosnącą popularnością. Wynika to głównie z przyjętego modelu wychowania, jaki realizowany jest wobec dzieci i młodzieży, przy czynnym udziale rodziców i nauczycieli. Najlepszą weryfikacją skuteczności przyjętego modelu są natomiast wyniki uczniów tego rodzaju placówek, osiągane na egzaminach gimnazjalnych, czy maturalnych. W najnowszym ogólnopolskim rankingu portalu edukacyjnego Perspektywy.pl, w pierwszej dziesiątce najlepszych szkół, licea katolickie znalazły się w jedenastu województwach. W najbliższym Jeleniej Górze, Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Franciszka w Legnicy, prowadzonym przez ojców franciszkanów 100 proc. tegorocznych absolwentów zdało maturę. W statystykach naszego województwa jest to o tyle pozytywna informacja, że średnia zdających maturę w liceach ogólnokształcących wynosi bowiem 89 proc.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (145) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group