Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5898
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA KRAJ: Katarzyna Grabowska stoczy bój w drugim etapie „The Voice of Poland. Najlepszy głos”

Niedziela, 2 października 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA KRAJ: Katarzyna Grabowska stoczy bój w drugim etapie „The Voice of Poland. Najlepszy głos”
Fot. Archiwum
Rodowita jeleniogórzanka Katarzyna Grabowska swoim występem przekonała do siebie jurorów podczas pierwszego etapu „Przesłuchania w ciemno” programu muzycznego TVP2 „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Dla utalentowanej zawodniczki pochodzącej ze stolicy Karkonoszy udział w muzycznym talent show nie jest bynajmniej telewizyjnym debiutem.

29-letnia Katarzyna Grabowska w ubiegłym roku zwyciężyła w programie TVP2 „Szansa na sukces”, gdzie zaśpiewała utwór „Gdzie ten, który powie mi” z repertuaru grupy Brathanki. Z kolei w tegorocznych wiosennych zmaganiach w programie TVP2 „Bitwa na głosy” wygrała razem z zespołem Piotra Kupichy. Po raz trzeci zrobiła właściwe wrażenie na publiczności i jurorach programu TVP2 „The Voice of Poland. Najlepszy głos” wykonując przebój „American Boy” z dorobku brytyjskiej wokalistki R&B Estelle i amerykańskiego rapera Kanye'a Westa. - Wnosisz jakąś strasznie pozytywną energię i przez chwilę musiałam wyjść ze swojej smutnej natury. Bardzo fajnie! Bardzo dobrze śpiewasz! – powiedziała wokalistka Ania Dąbrowska, jedna z oceniających występ.

Urodziła się w Jeleniej Górze, co chętnie podkreśla. – Jeleniogórzanko, ty moja krajanko! – powiedział kiedyś do niej Tomasz Kammel prowadząc poranny program TVP2 „Pytanie na śniadanie”. – Nie wstydzę się tego. Lubię Jelenią Górę. – odpowiedziała mu Katarzyna Grabowska.

Od dziesiątego roku życia wiedziała, że zostanie albo tłumaczem w placówce dyplomatycznej albo notariuszem. Plany te jednak zostały przekreślone, gdy w wieku trzynastu lat odkryła swoją pasję śpiewania występując z zespołem wokalnym. Brała udział w festiwalach ogólnopolskich. Debiutowała na scenie warszawskiego Teatru Rampa w spektaklu „Big Popiel – mysia opera”. Współpracowała z wieloma artystami rodzimej sceny muzycznej m.in. z Katarzyną Gaertner podczas promocji płyty „Czar korzeni” , a także z Gangiem Olsena, Pawłem Kukizem, Grzegorzem Piotrowskim, Andrzejem Rybińskim, Borysem Szycem oraz Jackiem Wójcickim.

Ukończyła Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Potem przeniosła się do Warszawy, gdzie aktualnie studiuje w Wyższej Szkole Pedagogicznej, prowadzi zajęcia wokalne w domach kultury i pracuje nad swoim autorskim materiałem muzycznym. Póki co, stoczy bój w kolejnym etapie o tytuł „The Voice of Poland. Najlepszy głos” i profesjonalny kontrakt płytowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group