Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7936
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kary za liście

Czwartek, 29 listopada 2018, 6:14
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2018, 7:12
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Kary za liście
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Strażnicy miejscy przypominają właścicielom i administratorom o obowiązku utrzymania posesji w należytym porządku. 55 razy interweniowali już bowiem w sprawie liści, zalegających na jeleniogórskich drogach i chodnikach. – W jednym przypadku skierowany został wniosek do sądu o ukaranie administratora terenu – mówi Jacek Winiarski, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Komendant straży przypomina, że każdy właściciel posesji ma obowiązek usuwania liści przede wszystkim z chodników i dróg komunikacyjnych. Jeśli nie wywiąże się z tego obowiązku, musi liczyć się z mandatem. Na ogólny bałagan obojętni nie pozostają bowiem mieszkańcy, który coraz częściej sami zgłaszają takie interwencje strażnikom miejskim.

- Począwszy od października, funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w oparciu o przepisy porządkowe 55 razy – informuje komendant. - W jednym przypadku skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Natomiast pozostałe interwencje spotykały się z pozytywnym odzewem administratorów posesji. Trzeba też pamiętać, że liści nie wolno palić. Jest to wykroczenie, za które można otrzymać mandat w wysokości 500 zł. Liście należy kompostować, bądź zgromadzić w odpowiednich workach, a następnie zgłosić je do wywiezienia – dodaje szef jeleniogórskiej Straży Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

12
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
16%
Złości
18
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
64
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
33%
Nie najlepiej
19%
Wciąż fatalnie
23%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group