Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7632
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KARR: Tradycja i nowości

Wtorek, 26 czerwca 2018, 16:25
Aktualizacja: Środa, 27 czerwca 2018, 8:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KARR: Tradycja i nowości
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego obchodzi w tym roku 25–lecie istnienia. Z tej okazji zaprezentowano program planowanych imprez i konferencji oraz nowe logo i stronę internetową spółki podległej pod Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Jak zaznaczył prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Piotr Miedziński, w związku z rozwojem spółki zdecydowano o nowej szacie graficznej strony internetowej (karr.pl) wraz z wersją mobilną.

W kwestii wydarzeń organizowanych przez agencję, przedstawiciele KARR zapraszają na środowe (27.06) polsko-niemiecko-czeskie forum kooperacji firm, które odbędzie się w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze. Wśród poruszanych tematów będą: elektromobliność w regionach turystycznych, zielona turystyka, trendy rozwoju turystyki na trzecią dekadę XXI wieku, a także panel dyskusyjny „Praktyczne doświadczenia w realizacji instalacji zielonej energii w turystyce. W forum weźmie udział ok. 100 przedstawicieli firm z Polski, Czech i Saksonii, a oprócz seminarium organizatorzy przewidzieli również giełdę kooperacyjną z rozmowami pomiędzy przedsiębiorcami. Forum rozpocznie się o godz. 9:30, a zakończenie zaplanowano ok. 17:00.

- Wcześniej były to sejmiki turystyczne, a w tym roku spotkanie odbędzie się w nowej formule jako forum turystyczne z giełdą kooperacyjną – powiedział Piotr Miedziński, prezes KARR.

Kolejnym wydarzeniem ma być Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, która organizowana jest od 2002 roku. Wśród gości specjalnych ma być Robert Makłowicz, który przygotuje dwie potrawy z wykorzystaniem produktów regionalnych, Julia Cymbulak – finalistka II edycji MasterChef Junior, a o wrażenia artystyczne zadba Kapela Timingeriu, grająca bałkańską muzykę.

16. Wystawa Produktów Regionalnych odbędzie się 7 września na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze i tego samego dnia zaplanowano Galę Jubileuszową z okazji 25-lecia KARR w Filharmonii Dolnośląskiej. Jesienią (24 października) odbędzie się 25. Polsko-niemiecko-czeskie Forum Kooperacji Firm w Szklarskiej Porębie.

Ponadto prezes spółki poinformował o kolejnej inicjatywie, jaką jest Forum Przedsiębiorczości przy współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, jeleniogórskimi szkołami, Kamiennogórską Strefą Ekonomiczną Małej Przedsiębiorczości oraz Leroy Merlin.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
355
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group