Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6188
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz wysoko w ogólnopolskich rankingach

Piątek, 8 listopada 2013, 7:38
Aktualizacja: 7:40
Autor: Mea
Karpacz: Karpacz wysoko w ogólnopolskich rankingach
Fot. Archiwum
Miasto pod Śnieżką zdobyło czwarte miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego oraz dziewiąte w rankingu czasopisma samorządowego „Współnota” wśród miast, które najlepiej wykorzystują środki unijne.

Na początku listopada w Sejmie RP podczas konferencji „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” na ręce przewodniczącej Rady Miejskiej Karpacza Ireny Seweryn został przekazany dyplom dla Gminy Karpacz za zajęcie czwartego miejsca w dorocznym Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, w kategorii gminy miejskie.

- Ranking przygotowany został na podstawie 16. wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Uwzględnia on wszystkie polskie miasta i gminy, a materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego. Wyprzedziły nas: Krynica, Łeba i Bieruń – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza.

Wyniki rankingu odzwierciedlają w sposób wiarygodny i przekrojowy rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

- Kolejnym sukcesem jest zajęcie dziewiątego miejsca w rankingu gmin miejskich, które najlepiej wykorzystały dotacje unijne w latach 2009-2012. Jest to dobre podsumowanie wszystkich inwestycji prowadzonych w naszym mieście przez minione trzy lata. W tym czasie na jednego mieszkańca pozyskaliśmy z Unii Europejskiej średnio 3 tys. 794 zł – podkreślał Ryszard Rzepczyński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group