Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6143
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz nie będzie musiał oddawać pieniędzy za śmieciarkę

Piątek, 21 listopada 2014, 8:13
Aktualizacja: 8:36
Autor: Mea
Karpacz: Karpacz nie będzie musiał oddawać pieniędzy za śmieciarkę
Fot. UM Karpacz
– Jeden z radnych chciał, by Urząd Miasta Karpacz oddał 200 tys. zł pozyskane z dotacji unijnych na zakup śmieciarki – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz Karpacza. Jednak Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego pozytywnie rozpatrzył odwołanie burmistrza Karpacza w tej sprawie.

Radny złożył doniesienie do Urzędu Marszałkowskiego w sprawie własności samochodu do wywozu śmieci.

– Urząd Miasta kupił śmieciarkę do zakładu budżetowego. Po zmianach ogólnopolskich zasad selekcji i wywozu odpadów miasto przekazało pojazd do nowo powołanej spółki zajmującej wywozem nieczystości stałych, w których miasto ma 51 procent udziałów. Śmieciarka więc służy temu samemu, co przed wprowadzeniem nowych przepisów, czyli wywozi śmieci komunalne z Karpacza – wyjaśnia Ryszard Rzepczyński.

Po doniesieniu radnego, że śmieciarka jest użytkowana niezgodnie z prawem, przeprowadzono kontrolę. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznało, że Miasto naruszyło rozporządzenie ministra, bo przekazało samochód spółce, której nie było w tym rozporządzeniu. Burmistrz odwołał się od decyzji.

- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zwrócił się z prośbą do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o opinię w tej sprawie. Uznano, że Miasto Karpacz nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałą sytuację i nie musi zwracać pieniędzy, ponieważ nie miało wpływu na zmianę przepisów ogólnokrajowych, w tym ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – mówi wiceburmistrz.

- Gdybyśmy przestali użytkować śmieciarkę, wtedy narazilibyśmy się na niedotrzymanie warunków przyznanej dotacji, za którą samochód został kupiony – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group