Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7850
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz ma nową, nowoczesną przychodnię

Środa, 22 października 2014, 17:30
Aktualizacja: Czwartek, 23 października 2014, 11:40
Autor: CMK
Karpacz: Karpacz ma nową, nowoczesną przychodnię
Fot. KIS
Po czternastu miesiącach od rozpoczęcia budowy, Centrum Medyczne Karpacz uroczyście otworzyło właśnie nową Przychodnię POZ w Karpaczu. Inwestycja kosztowała 3 mln złotych.

Na parterze budynku znalazły się trzy gabinety lekarskie, dwa gabinety zabiegowe, gabinet EKG, gabinet położnej oraz przestrzenna recepcja. Na tej samej kondygnacji rozpocznie także działalność apteka należąca do sieci „Twoja Apteka”. Na pierwszym piętrze dwupiętrowego budynku będą się mieścić poradnie specjalistyczne, realizujące świadczenia zarówno na NFZ, jak i komercyjnie, natomiast drugie piętro będzie przeznaczone do celów zdrowotno-rehabilitacyjnych.

Projekt architektoniczny autorstwa pana Jarosława Hnatyka nawiązuje do bryły poprzedniego budynku przychodni. Inwestor zadbał o to, aby w nowoczesnych wnętrzach znalazły się nawiązania do historii samego obiektu, a także Karpacza. Stąd na ścianach holu przychodni, w zachowanych ramach okiennych ze starego budynku, zawieszono reprodukcje widokówek dawnego Karpacza z bogatej kolekcji państwa Marioli i Mieczysława Pajdzik.

Podczas otwarcia prezes Centrum Medycznego Karpacz Marzena Burnos-Gąszczyk oraz wiceprezes prof. Tadeusz Latoś przytoczyli ciekawe historie dotyczące kształtowania się pierwszego ośrodka zdrowia w Karpaczu. Burmistrz Karpacza Bogdan Malinowski wyraził zadowolenie z faktu, że mieszkańcy oraz turyści wymagający pomocy medycznej będą mogli korzystać ze świadczeń medycznych w nowoczesnej przychodni. Po części uroczystej dla zaproszonych gości, przychodnię mieli okazję zwiedzać wszyscy zainteresowani mieszkańcy Karpacza.

Przychodnia oficjalnie rozpocznie działalność od poniedziałku 27.10.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
372
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group