Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5062
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karnawałowy muzyczny czwartek z Krzesimirem Dębskim i Anną Jurksztowicz

Niedziela, 6 stycznia 2013, 7:03
Aktualizacja: 7:04
Autor: Elster
Już w najbliższy czwartek (10 stycznia) o godz. 19. w Zdrojowym Teatrze Animacji odbędzie się koncert pod hasłem „Perły bez kolczyka”. Gośćmi „Zdrojowego czwartku z Filharmonią w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach” będą: kompozytor, jazzman i multiinstrumentalista Krzesimir Dębski oraz wokalistka jazzowa Anna Jurksztowicz.

Najbliższe muzyczne czwartkowe spotkanie na scenie Zdrojowego Teatru Animacji to prawdziwa gratka dla miłośników muzyki „na żywo”. Jest to drugie wspólne przedsięwzięcie artystyczne z cyklu „Zdrojowe czwartki z Filharmonią w Teatrze Zdrojowym w Cieplicach”. Jego organizatorami są: Zdrojowy Teatr Animacji oraz Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze.

Większość słuchaczy Krzesimira Dębskiego kojarzy jako twórcę muzyki filmowej, m.in. „Dumka na dwa serca” w wykonaniu Edyty Górniak i Mieczysława Szcześniaka z „Ogniem i mieczem”, czy motywy przewodnie do „Starej baśni”, „W pustyni i w puszczy” i „1920 Bitwa Warszawska”.

Anna Jurksztowicz największą popularność zyskała w latach 80. XX wieku dzięki przebojowi „Diamentowy kolczyk”. A telewidzowie doskonale znają jej głos także dzięki piosenkom ze znanych seriali: „Matki, żony, kochanki”, „Na dobre i na złe” czy „Ranczo”.

Kolejny koncert „Gdzie mieszka miłość” odbędzie się w czwartek, 14 lutego o godz. 19.00, w Dzień Świętego Walentego. Tym razem wystąpi zespół Vocalis w składzie: Anna Skóra – mezzosopran, Joanna Moryc – sopran oraz Róża Wysocka – fortepian.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1200
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group