Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5261
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REPUBLIKA CZESKA: Karkonosze wśród „urlopowego świata” nad Wełtawą

Środa, 15 lutego 2012, 11:50
Aktualizacja: 11:51
Autor: Agrafka
REPUBLIKA CZESKA: Karkonosze wśród „urlopowego świata” nad Wełtawą
Fot. SJ
Ponad 800 podmiotów z około 50 krajów, w tym przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze i okolicznych gmin, wzięło udział w Ogólnoświatowych Targach Turystycznych Holiday World, które trwały od 9 do 12 lutego w Pradze.

Podczas targów w Pradze, których partnerem była Dominikana prezentowały się nie tylko atrakcyjne regiony różnych państw, ale także wystawcy z narodowych ośrodków informacji turystycznych m.in. Tunezji, Turcji, Francji, Włoch, Egiptu, Austrii, Szwajcarii.

– Niestety zabrakło wystawcy ogólnopolskiego stoiska narodowego. Polacy porozrzucani byli po różnych stoiskach turystycznych wspólnych z zagranicznymi partnerami, więc przedstawiciele z Polski nie byli identyfikowani jako stoiska narodowe, co jest przykre. Jednak samodzielnie promowały się: Wrocław reklamując Mistrzostwa Europy, Kraków eksponując walory swoich zbytków, a także my propagując turystykę i atrakcje powiatu jeleniogórskiego – powiedział Wiesław Dzierzba z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Turystyka jest bardzo ważnym stymulatorem polskiej gospodarki i zainteresowanie wśród zagranicznych turystów jest coraz większe, o czym świadczy chociażby rosnąca liczba zgłoszeń do TourTec organizowanego przez powiat jeleniogórski.

W Pradze bardzo często pytano o turystykę rowerową, gdyż jest coraz popularniejsza, a także o połączenia autobusowe z miejscowościami turystycznymi i o kursy tzw. cyklobusów, którymi można przewozić rowery. – Chcielibyśmy na tegoroczne wakacje uruchomić coś w stylu takich pojazdów. Szczególnie zainteresowani są nimi turyści z Czech, gdzie takie rozwiązania transportowe dla rowerzystów sprawnie funkcjonują – dodał Wiesław Dzierzba.

Podczas targów nie zabrakło konferencji na temat promocji turystyki i występów artystycznych, podczas których przedstawiono folklor poszczególnych krajów.
- Prezentowaliśmy materiały promocyjne z naszych gmin oraz nowy projekt, a właściwie wielkoformatową mapę „Saksonia-Rzeczpospolita Polska”, która prezentuje wspólną propozycję turystyczną Łużyc Górnych i Karkonoszy. Mapa jest wynikiem dobrej współpracy obu regionów, które pokazują się jako jedna całość z pełną ofertą turystyczną i kulturalną – mówi Wiesław Dzierzba.

Warto podkreślić, że w ramach tych targów odbyły się także Targi Gastronomiczne i Targi Golfowe, promujące oryginalne punkty, gdzie można smacznie zjeść lub obiekty golfowe, co świadczy o dużym wzroście zainteresowania tym sportem nie tylko w Czechach, ale na całym świecie.
Wkrótce, a mianowicie od 22 do 24 marca, odbędą się turystyczne targi w Jabloncu, w których nasz powiat także weźmie czynny udział.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group