Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 3798
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: "Karkonosze" rozdane

Sobota, 10 października 2020, 6:01
Autor: WAC
Karpacz: "Karkonosze" rozdane
Fot. WAC
W Hotelu Gołębiewski w Karpaczu odbyła się wczoraj (9.10) kolejna edycja Karkonoskich Spotkań Turystycznych, podczas których wręczono Nagrody Starosty Jeleniogórskiego „Karkonosz”.

Nagrody Starosty Jeleniogórskiego są formą uhonorowania osób oraz instytucji czy też firm szczególnie zasłużonych dla rozwoju turystyki oraz promocji atrakcji turystycznych powiatu. W tym roku były przyznawane już po raz 20., jednak po raz pierwszy pod nową nazwą „Karkonosz”, która zastąpiła dotychczasową „Liczyrzepa”. Nowa nazwa ma nawiązywać do mającej nastąpić do 1 stycznia 2021 roku zmiany nazwy powiatu z jeleniogórskiego na karkonoski. Wśród gości wczorajszej imprezy byli: poseł Robert Obaz, senator Krzysztof Mróz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych. Gwiazdą muzyczną gali był wokalista grupy Genesis - Ray Wilson.

Grono nominowanych do „Karkonoszy” liczyło 21 osób, instytucji oraz firm z branży turystycznej. Ostatecznie przyznano dziewięć statuetek w siedmiu kategoriach. Na liście nagrodzonych znaleźli się: w kategorii „Najlepsza promocja” - Maciej Grabek, „Najlepszy obiekt hotelarsko – turystyczny – Hotel Sasanka Spa Resort w Szklarskiej Porębie, „Najlepsza promocja zagraniczna” - Stowarzyszenie Bieg Piastów, „Za całokształt działalności na rzecz turystyki” - Emil Pyzik i Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, „Promocja regionu” - Cezary Przybylski i Ray Wilson, „Najlepszy produkt turystyczny” - Multimedialne Muzeum Karkonoszy w Karpaczu, „Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce w powiecie jeleniogórskim – zespół folkowy „Szyszak”.

Dzisiejsza gala jest jubileuszowa, bo już po raz 20. spotykamy się, aby nagrodzić najlepszych z branży turystycznej i około turystycznej za dany sezon - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Jest to podsumowanie sezonu turystycznego, który jak wiemy był trudny dla branży i cieszę się że zorganizowaliśmy tą galę. Pandemia rozpoczęła się w marcu i tak naprawdę dopiero w połowie lipca ruch turystyczny był przywracany. To jest podziękowanie dla wszystkich, którzy tak ciężko pracowali, na rzecz turystyki, która jest motorem napędowym gospodarki w naszym regionie.
Te spotkania są niezwykle ważne, szczególnie teraz w czasie pandemii - dodaje marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. - Musimy pokazać, że jesteśmy razem, że walczymy z pandemią, że troszczymy się o to żeby turystyka, jedna z najważniejszych gałęzi przemysłu na Dolnym Śląsku, funkcjonowała. Muszę powiedzieć, że lipiec i sierpień był dobrym czasem dla Karkonoszy. W lipcu 330 tysięcy turystów odwiedziło Karkonosze, w sierpniu było ich 340 tysięcy. Czekamy na wyniki września, ale nawrót pandemii powoduje, że musimy się przygotować do następnej fali i pomóc tym, którzy pracują w branży turystyki.

Twoja reakcja na artykuł?

15
56%
Cieszy
4
15%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
5
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group