Zalogowanych: 24

Strzegom: Karkonosze po dwóch sparingach

Czwartek, 31 stycznia 2019, 17:36
Aktualizacja: 17:40
Piłkarze Karkonoszy mają już za sobą dwa mecze towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej IV ligi. Oba spotkania odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Strzegomiu – najpierw biało–niebiescy pokonali Sokoła Marcinkowice 4:2, a następnie zremisowali z GKS–em Wikielec 1:1.

Pierwszy rywal ekipy z Jeleniej Góry to 7. drużyna grupy wschodniej IV ligi (bilans 8-2-6). Karkonosze prowadziły już w tym meczu 3:0, ale zakończyło się rezultatem 4:2. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Bartosz Poszelężny, Oskar Giziński, Maciej Gargas i Daniel Gałach.

W drugim sparingu zmierzył się z wiceliderem IV ligi warmińsko-mazurskiej, czyli GKS-em Wikielec (bilans 11-3-3). Mecz rozgrywany wieczorową porą, przy lekkim mrozie - w pierwszej połowie toczył się w szybkim tempie i postawa obu drużyn mogła się podobać. Wynik otworzył Daniel Gałach, a wyrównał jeszcze w 1. połowie Piórkowski.

Skład Karkonoszy: Błaszkiewicz - Wawrzyniak, Firlej, Juźwik, Stachnik, Walczak, Gałach, Bębenek, Poszelężny, Zatylny, Staniszewski, Marceniuk, Denis, Lekszycki, Woźniczka, Gargas, Kraiński, Habasiński, Kaziemko, Podgórski, Buzała. W meczu z GKS-em nie zagrał Oskar Giziński, który podczas rozgrzewki zgłosił problemu z mięśniem czworogłowym.

Kolejny sparing seniorów Karkonoszy w niedzielę (3.02, godz. 12:00) - rywalem będzie Kuźnia Jawor.