• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 6:02
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 1614
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Karkonosze na eksport do Bawarii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 24 listopada 2007, 12:05
Aktualizacja: 15:19
Autor: AGA
Fot. Archiwum
Artyści plastycy z Jeleniogórskiego zaprezentowali swoje prace w Bambergu. Wystawę zorganizowano w siedzibie tamtejszego starostwa, z którym od końca lipca 2007 roku łączą nasz powiat partnerskie stosunki. Realizują się one nie tylko poprzez sztukę, ale także wymierną pomoc Niemców dla szpitala Bukowiec w Kowarach.

Ekspozycję przygotowała dyrektor wydziału kultury i sportu w starostwie Bambergu, Renate Kühhorn przy współpracy z wiceprzewodniczącym rady powiatu jeleniogórskiego Markiem Mikrutem.

Naszych artystów reprezentował Jerzy Jakubów, absolwent PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, który w tym roku obchodzić będzie 30–lecie pracy artystycznej oraz Roman Trychubczak – malarz i grafik, którego prace oglądano również w tym roku w Jagerspris (Dania), Fügen (Austria) i Kamieniu Pomorskim. W wystawie swe prace przedstawiają również Bartosz Burgielski, Joanna Kanonowicz, Stanisław Kanonowicz, Agnieszka Nasiłowska, Anna Waraszko i Milena Włodarczyk.

17 listopada przy dźwiękach kwartetu muzyki dętej uczniów miejscowej szkoły muzycznej, w imieniu własnym i władz powiatu Bamberg oraz Landu Bawarii wystawę otworzył dr Günther Denzler – starosta i szef rady powiatu Bamberg.

Wśród wielu zaproszonych gości obecni byli starosta jeleniogórski, Jacek Włodyga, Marek Mikrut oraz Kazimierz Raksa, dyrektor wydziału oświaty kultury i zdrowia starostwa jeleniogórskiego. W uroczystości uczestniczyła również delegacja artystów z Austrii ze Stowarzyszenia Artystycznego – Kultur Initiative Fügen (Tyrol), na czele z jej prezesem Aloisem Eberharterem, który pomógł w transporcie prac wystawianych przez naszych artystów w Tyrolu.

– Wystawa w Bambergu, jak podkreślił Günther Denzler, to namacalny dowód rozpoczętej współpracy kulturalnej między naszymi powiatami – mówi Marek Mikrut. Władze Bambergu już wcześniej wspierały Powiatowe Centrum Zdrowia przekazując na jego ręce sprzęt dużej wartości potrzebny dla Szpitala Bukowiec.

– Pierwsze kroki we współpracy pomiędzy naszymi powiatami zostały poczynione i mamy nadzieję, że niebawem usłyszymy więcej o efektach umowy o współpracy podpisanej w lipcu bieżącego roku w Ebrach (k. Bambergu) w obecności Konsula Generalnego RP w Monachium – Elżbiety Sobótki, władz Landu Bawarii i powiatu Bamberg oraz władz powiatu jeleniogórskiego – dodaje Marek Mikrut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~czechna 24-11-2007 19:34
No i fajnie ,że nasi artyści widoczni są coraz cześciej za granicami naszego kraju. W każym zakątku naszej Kotliny można spotkać talenty, tylko trzeba je wspierać.Zadaniem władz samorządowych jest promocja naszych twórców, a co za tym idzie naszego regionu.Więc brawo dla tych co to czynią.
~Hava Nagila 25-11-2007 16:34
I tylko aby nie takie "artystki" jak ta , ktora nie wiedziec czemu goscila tu na www.jelonka.com. Ta "artystka"co meza patelnia po glowie bila i cieszyla sie z tego . A jej prace nie byly ciekawsze od wzrokow na papierze toaletowym po pierwsszym uzyciu .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group