Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Karkonosze: Finał jest nasz!

Środa, 12 maja 2021, 20:01
Aktualizacja: 20:05
W półfinałowym meczu wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzyły się czwartoligowe zespoły Bielawianki i Karkonoszy. Lider grupy wschodniej prowadził po pierwszej połowie i sprawiał lepsze wrażenie, ale po zmianie stron to wicelider grupy zachodniej doszedł do głosu i w ostatniej akcji meczu zapewnił sobie awans!

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, którzy grali kombinacyjnie, szybko, ale na ich drodze stawał Wojciech Fościak. Golkiper Karkonoszy dwukrotnie kapitalnie interweniował w konfrontacji z rywalami, wykazując się niezwykłym refleksem przy strzałach z bliskiej odległości. Raz biało-niebieskich uratowała poprzeczka, bowiem z rzutu wolnego trafił w nią Kuriata. Tuż przed przerwą miejscowi dopięli swego i z rzutu karnego prowadzenie Bielawiance dał Niewiadomski.

Po zmianie stron zobaczyliśmy inne Karkonosze - grające odważniej, przejmujące inicjatywę. W strugach deszczu lepiej radzili sobie jeleniogórzanie szukając szansy na wyrównanie. Gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, ale po uderzeniu Kuśmierka piłka odbiła się od poprzeczki. W 70. minucie po podaniu Kuźniewskiego wyrównał Giziński i losy awansu pozostały otwarte. Strzelec bramki dla Karkonoszy w środku boiska stracił piłkę, gdy złapał go skurcz, a Bielawianka stanęła przed szansą na ponowne prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam zawodnik lidera grupy wschodniej uderzył nad bramką. W końcówce meczu trwał napór gości, a po strzale Czerwińskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Gdy wydawało się, że o awansie zdecydują rzuty karne, Mateusz Czerwiński strzelił gola na 1:2 i jeszcze w trakcie świętowania gola, sędzia zakończył mecz.

Bielawianka Bielawa - Karkonosze Jelenia Góra 1:2 (1:0)

Finał zostanie rozegrany 9 czerwca w Jeleniej Górze, a rywalem Karkonoszy będzie trzecioligowa Ślęza Wrocław, która w drugim półfinale pokonała Zagłębie II Lubin 2:0.