• Wtorek, 21 stycznia 2020
  • Godz. 7:21
  • Imieniny: Agnieszki, Jarosława
  • Czytających: 2352
  • Zalogowanych: 5
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Karkonosze bliżej Niderlandów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 26 października 2010, 8:49
Aktualizacja: 8:54
Autor: TEJO
Fot. ....
W tym tygodniu rozpoczyna się jeleniogórska odsłona Festiwalu Rozdroża Dni Kultury Holenderskiej. Nie zabraknie koncertów, wystawy, debaty i pokazów filmowych. Nieoficjalny początek – już dziś.

Dziś o godz. 18. w cieplickim Kościele Zbawiciela wystąpi Chór Muzyki Klasycznej „Kwajr” z Groningen pod dyrekcją Merlijn Wackers. Zespół prezentuje klasyczne pieśni i piosenki w teatralnej oprawie.

Jutro (środa) o godz. 10 w budynku rektoratu Kolegium Karkonoskiego zacznie się konferencja naukowa zatytułowana „Odkrywanie granic języka i kultury”. W programie spotkanie z tłumaczami poezji, poetami, recytacje w języku niderlandzkim, a także dyskusja na temat granic języka.

Oficjalne otwarcie Festiwalu Rozdroża i wystawy „Anna Frank - historia na dzień dzisiejszy” z udziałem Ambasadora Królestwa Niderlandów w Polsce Marcela Kurpershoeka i Marka Obrębalskiego, prezydenta Jeleniej Góry, zaplanowano także jutro w Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27. Wystawa przedstawia dzieje Anny Frank na historycznym tle żydowskich prześladowań podczas II wojny światowej. Wernisaż wzbogaci występ wspomnianego już chóru Muzyki Klasycznej „Kwajr”.

W czwartek w Kolegium Karkonoskim odbywać się będą interkulturowe warsztaty dla studentów. Z kolei w Książnicy Karkonoskiej zaplanowano debatę na temat granic wolności z pokazem krótkich filmów o migracji oraz problemach praw człowieka przygotowanych przez holenderską Fundację Anny Frank. W czwartek i piątek w sali kameralnej JCK zobaczyć będzie można retrospektywę filmów Paula Verhoevena.

Organizatorzy: Fundacja Nemo z Kopańca - Międzylesie, Kolegium Karkonoskie, Katedra Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Książnica Karkonoska, Fundacja Anny Frank w Amsterdamie, Mecenat Ambasady Królestwa Niderlandów, Fundacji Literatury Holenderskiej i Miasta Jelenia Góra

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group