Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6226
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoskie Dni Lajtowe już wkrótce

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 11 października 2015, 8:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: Org
Fot. Archiwum Organizatora
W dniach od 6 do 8 listopada odbędzie się wielkie święto wszystkich miłośników gór. Właśnie wtedy w Karpaczu w Hotelu Gołębiewski zaplanowano szesnastą edycję „Karkonoskich Dni Lajtowych”, organizowanych przez Miasto Karpacz, Hotel Gołębiewski oraz Polski Klub Alpejski.

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

W tym roku udział w imprezie zapowiedziały wielkie górskie osobowości z Turcji, Kazachstanu, Hiszpanii czy Austrii. Będzie czołówka polskiego alpinizmu. Znakomity himalaista Tunc Fidik opowie nie tylko o swoich wejściach w Himalajach i Karakorum, ale również przybliży góry Turcji. Wprost z Tyrolu przyjedzie Peter Habeler, który wraz z Reinholdem Messnerem zdobył Mount Everest bez dodatkowego tlenu. Kolejny gość to Òscar Cadiach - wybitny hiszpański himalaista, który zdobył już trzynaście ośmiotysięczników(!). Natomiast z Kazachstanu odwiedzi nas „śnieżny bars” Alexander Chechulin.

Czołówkę polskiego alpinizmu reprezentować będą Andrzej Bargiel, Adam Bielecki i Tomek Mackiewicz. Opowieści Adama o wspinaczkach w Andach peruwiańskich oraz wyprawie na Kangchenjunge będzie można wysłuchać w piątek i w niedzielę. Andrzej Bargiel przedstawi swój projekt ekstremalnych zjazdów z ośmiotysięczników. Natomiast o kolejnej zimowej wyprawie na Nanga Parbat opowie Tomek Mackiewicz, który połączy się z nami online z Irlandii. Piotr Hercog, najlepszy polski biegacz górski, opowie o ultra bieganiu… Nie zabraknie również nestora polskiego alpinizmu Ryszarda Szafirskiego, którego opowieści o górach przyprawiają o dreszcze.

- Wszystkich miłośników górskich wędrówek już gorąco zapraszamy na nasze tegoroczne Dni Lajtowe! Żywimy nadzieję, że dopiszecie i tym razem! – zachęcają do udziału organizatorzy.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group