Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 5915
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonoski Orszak Trzech Króli już w sobotę!

Środa, 3 stycznia 2018, 17:01
Aktualizacja: Piątek, 5 stycznia 2018, 21:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karkonoski Orszak Trzech Króli już w sobotę!
Fot. Przemek Kaczałko
Przed nami VII edycja Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli. Tradycyjnie, na kilka dni przed wydarzeniem, organizatorzy zaprosili włodarzy i wszystkich mieszkańców do udziału we wspólnym kolędowaniu.

- Scenariusz Orszaku mieści wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia: bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców. Pokłon, zwieńczenie Orszaku, będzie pokazywał różnorodność wśród ludzi wędrujących do Boga – zapewniają organizatorzy.

- Wspólne śpiewanie kolęd to bardzo fajny obyczaj – ocenił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który zaapelował do środowiska kościelnego, aby kolędę „Bóg się rodzi” śpiewać w szybszym tempie, bo jest ona radosna, a nie smutna. - Święta Bożego Narodzenia trwają do Trzech Króli. Miałem przyjemność studiować na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i żaden student nie wrócił na uczelnię przed 6 stycznia – wspominał z uśmiechem Marcin Zawiła.

Już w najbliższą sobotę (6.01) o godz. 13:00 karkonoski orszak wyruszy spod Bazyliki Mniejszej, a stajenka zlokalizowana będzie – jak co roku – w centrum miasta. Dzisiaj (3.01) przed miejską choinką na Placu Ratuszowym doszło do spotkania „delegacji dworów Trzech Króli z władzami gościnnego Miasta Jeleniej Góry”. - Jest to zwiastun orszaku. Przedszkolaki śpiewają kolędy, zapowiadając, że coś się wydarzy w mieście 6 stycznia – tłumaczy ks. Mariusz Majewski, wiceprezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego.

- Po raz pierwszy wezmę udział w tym orszaku, bardzo mi się podoba i myślę, że za rok również wezmę udział – wyznała Jana Bochen, uczennica katolickiego gimnazjum, która zaprasza mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group