• Poniedziałek, 14 października 2019
  • Godz. 13:46
  • Imieniny: Bernarda, Dominika, Kaliksta, Liwii
  • Czytających: 9228
  • Zalogowanych: 22
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Karkonoski informator do poprawki

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Czwartek, 24 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 17:46
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Karkonosze Niefortunny start kampanii promocyjnej Kotliny Jeleniogórskiej i okolic.

Przekłamania i nieprawdziwe informacje o Karkonoszach,
które zawiera folder promujący region w Polsce i Europie
– oto zarzuty przewodniczącego rady powiatu Zbigniewa Jakiela wobec Andrzeja Pawluszka, który jako przedstawiciel zarządu województwa dba o promocję

Brakuje wiadomości o Szklarskiej Porębie, są za to wieści o wypożyczalniach lotni, których nie ma – to zdaniem Zbigniewa Jakiela jedne z wielu błędów, jakie zawiera folder wydany w języku polskim i niemieckim. – Turystom proponuje się uprawianie sportów ekstremalnych w rejonie Śnieżnych Kotłów, czyli na terenie chronionym Karkonoskiego Parku Narodowego – mówi Zbigniew Jakiel.
Jego zdaniem wydanie takiej publikacji wprowadza w błąd polskich i zagranicznych turystów.
– Fakt: nie dopilnowałem, aby było więcej informacji o Szklarskiej Porębie. Jednak ukazały się w wydawnictwie zdjęcia z tego kurortu – mówi Andrzej Pawluszek. – Druk takich egzemplarzy został wstrzymany. Ale nie można mówić o wprowadzaniu w błąd turystów – dodaje Pawluszek, pochodzący z Karpacza członek zarządu województwa dolnośląskiego.
Nie zgadza się ze wszystkimi zarzutami przewodniczącego Jakiela. – W Karkonoszach są wypożyczalnie lotni. I wcale nie radzimy narciarzom, aby zjeżdżali przy Śnieżnych Kotłach, tylko wspominamy, że takie kotły są.
Celowo wysłał pocztą elektroniczną wszystkim zainteresowanym projekt folderu. – Można było zgłaszać uwagi wcześniej – mówi Andrzej Pawluszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group