Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6112
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoska zamknięta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 26 kwietnia 2007, 0:00
Autor: DOB
Fot. DOB
Utrudnienia w ruchu w Sobieszowie: zmiana trasy „piętnastki”.

Rozpoczął się remont ulicy Karkonoskiej. Zamknięto odcinek od skrzyżowania z ulicą Cieplicką do Bronka Czecha. Kierowcy muszą korzystać z objazdu.

Utrudnienia najbardziej dotkną pasażerów MZK korzystających z autobusu linii nr 15. Trasa została zmieniona i autobusy jeżdżą tylko na odcinku Piechowice Pętla – Michałowice – Sobieszów (do parkingu przy skrzyżowaniu ulic Bronka Czecha oraz Młyńskiej).

Aby z Jagniątkowa lub Michałowic dotrzeć do centrum Jeleniej Góry, należy dojechać do Sobieszowa, przejść do przystanku na pętli i wsiąść do autobusu linii nr 7 lub 9.
Te mogą dojechać do centrum z opóźnieniem, z uwagi na remonty ulic Dworcowej oraz Cieplickiej. Szczególnie trudny jest przejazd na tej drugiej, na odcinku od skrzyżowania z Rataja do Pułaskiego. Tą trasą jeździ „dziewiątka”.

MZK proponuje pasażerom linii nr 15 kasującym bilety jednorazowe, zakup biletów przesiadkowych lub biletu miesięcznego.

Kłopoty na Karkonoskiej wynikają z przebudowy kanalizacji w ciągu tego traktu. Prace potrwają do końca października. W tym czasie różne odcinki drogi będą wyłączane z ruchu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 26-04-2007 12:04
Jak dla mnie skrócenie linii autobusowej nr 15 do skrzyżowania ulic Bronka Czecha oraz Młyńskiej w Sobieszowie to bardzo poważny błąd ze strony MZK Jelenia Góra. Mogli oni zrobić tak, żeby były przesiadki z jednego autobusu do drugiego autobusu linii numer 15. Takie coś, jak oni wymyślili to jest oszczędność na paliwie.
~el Griton 26-04-2007 12:27
Sobieszowianin ma rację. A można też było puścić 15 objazdem przez Ogrodową, Świerkową i Łazienkowską, czyli tak, jak jadą wszystkie samochody łącznie z tirami i autokarami wycieczkowymi. Chociaż mieszkancy tego osiedla z pewnoscią nie ucieszyliby się.
~ZK 26-04-2007 12:48
Panie Dyrektorze Woźniak. Czy zdajwe sobie Pan sprawę,jak zninięcie "15" z rozkładu komplikuje życie wielu Waszym klientom.Np.tym,którzy jedźli nią po godzinie piątej, mają problem z przesiadką na "3" przy małej poczcie.Również brak "15"po godzinie osiemnastej niesamowicie wydłuża jazdę w kierunku Cieplic i Sobieszowa.MZK zamiast poprawiać jakość swojej pracy,znacznie ją pogarsza.Zawsze chwaliłem jeleniogorskie MZK,teraz mam z tym problem.Wierzę,że można to zmienić.
~.. 26-04-2007 13:00
Na przystankach w Sobieszowie koło Muflonu brak informacji o zaiwszeniu 15 na trasie Sobieszów Jelenia Góra. Ludzie są zdezorientowanii. Zdjęcie rozkładu jazy lini nr 15 nie załatwia sprawy. Potrzebna jest widoczna informacja.
~Sobieszowianin 26-04-2007 13:29
W ogóle dyrekcja MZK Jelenia Góra olała sobie sprawę, ponieważ na żadnym z przystanków autobusowych w Sobieszowie nie ma informacji o tym, że linia numer 15 kursuje tylko i wyłącznie do Sobieszowa przy skrzyżowaniu ulic Bronka Czecha oraz Młyńskiej. Po prostu paranoja. Dyrekcja MZK Jelenia Góra powinna się zmienić i zasiąść w niej powinni zaufani ludzie w Jeleniej Górze.
~szef 26-04-2007 14:51
w ogóle autobus lini 9 i 7 miał łączyć sie z kursującą 15 do michałowic , a tu nic . Wysiadam z 9 ide na 15 a tu autobus pojechał 3 minuty temu tak samo ze wszystkimi autobusami a wystarczy przesunąć 9 o trzy minuty i jest wszystko ok
~Marysia 26-04-2007 21:16
Odnoszę wrażenie że problem pasażerów to nic ważnego .Zero myślenia o nas, jakoś dojedziemy. Zawieszamy linę 15 i już .A może trzeba pomyśleć o tym, że z tego autobusu również koszystają mieszkańcy Sobieszowa ,Orlego i inni. Nie wierzę, iż nie da się zorganizować komunikacji zastępczej z Jagniątkowa , Michałowic z możliwością wsiadania do 15 w Sobieszowie ,odrobina dobrej woli ze strony MZK .Mało, że zabrano autobusy na tej trasie ,to jeszcze w godzinach szczytu jeżdżą małe autobusy.BRAWO za logiczne myślenie .
~bary33 26-04-2007 21:28
Rzeczywiście jest wiele możliwych, innych rozwiązań tych połączeń. Jednak mam wrażenie, że wszystkie powyższe komentarze pisała jedna osoba - szef, Sobieszowianin, el Griton, ZK itd... Czyżby dyżurny WM???
~student 26-04-2007 22:53
dzisiaj tez superancko było na Sobieszowskiej... droga zamknieta, a na przystanku zero informacji na temat zmiany trasy... no ale luz... poza tym kolesie od asfaltu tez nie dali rady z organizacja wylewania ostatniej warstwy i potem tylko tracili nerwy przez swoja głupote. jesli chodzi o "15" to faktycznie, skoro cieżarówki i PKSy mogą śmigac przez Dembowskiego, to czemu miejski nie może? bezsens.
~.. 26-04-2007 22:55
wczoraj składalam skargę w MZK że nie ma informacji o zawieszeniu kursów linii nr 15. Nader uprzejmy pan przeprosił mnie i zapewnił, że stosowna informacja bedzie zamieszczona na przystankach. Dzisiaj na przystanku młodzieniec rozpytywał co jest z autobusami nr 15 bo nie ma o oznaczonej porze. Sprawdzilam i informacji nie ma żadnej. Zdjeto jedynie rozkaład jazdy.Nie o to chodziło. Nie lekceważcie tak pasażerów. To oni utrzymuja GŁÓWNIE MZK a poza tym to MZK jest dla pasażerów.
~mieszkaniec Jagniątkowa 27-04-2007 9:59
po pierwsze gratuluje swiatnych pomyslow zarzadow MZK JG panowie ktorzy wpadli na ten pomysł nie odczujwają dyskomfortu tłuczenia się malym zoltym autobusikiem...:/ ktory na dodtake śmierdzi... nikogo nie obchodzi los mieszkancow ktorzy po przejechaniu w "rewelacyjnych" warunkach trzech przystyankow muszą wysiadać na jakimś odludziu i bec z nadzieją na 7 albo 9 ktore i tak nie sa dopasowane do rozkładu 15...:/ przecież trasa moze przebiegac przez Podgorzyn i nie byłoby zadnego problemu!!!!! Banda złodzieji.....oszczędzacie na nieszczęściu ludzkim:/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group