Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6828
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Karambol absurdów

Środa, 3 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 października 2007, 8:09
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Karambol absurdów
Fot. Archiwum
Fotoradary mogą powodować wypadki drogowe.

Polskie drogi splecie niebawem sieć fotoradarów. 200 milionów złotych da na ich zakup Unia Europejska. Ale same urządzenia nie spowodują, że na drogach będzie bezpieczniej – alarmuje Dziennik w środowym wydaniu.

Już niebawem sieć urządzeń ma sprawić, że niemal każdy kierowca będzie musiał się liczyć z pewnością, że – jeżeli przekroczy dozwoloną prędkość – dostanie mandat. I, na przykład, po powrocie z wakacji, znajdzie w skrzynce na listy kolekcję „pocztówek” z własnym autem przyłapanym na gorącym uczynku łamania przepisów.

Pomysł, o którym pisze gazeta, od razu wzbudził sporą falę krytyki, wręcz został określony jako skandal. Oponenci podnoszą, że w Polsce przede wszystkim należy inwestować w nowe drogi, które ominą wsie i miasteczka, a nie stawiać fotoradary na istniejących już szlakach.

Uważają też, że pomysł niesie realne zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego. Na widok urządzenia kierowcy z reguły gwałtownie zwalniają. Jeśli jedzie kolumna aut, o wypadek nietrudno. – Gwałtowne hamowanie pojazdu to krok do karambolu – przestrzega na łamach Dziennika Tomasz Kuchar, doświadczony kierowca rajdowy.

Dodaje, że jeśli fotoradarów będzie więcej, to i drogi będą się częściej korkowały, bo już teraz nie są przystosowane do takiej ilości aut. Na pomyśle nie zostawia suchej nitki kwitując, że znacznie taniej i łatwiej jest postawić maszty z fotoradarami niż zaryzykować inwestycję w solidną modernizację i budowę dróg.
Na półśrodkach jednak daleko nie zajedziemy.

<b> Czy Waszym zdaniem gęsta sieć fotoradarów to dobry pomysł na poprawę bezpieczeństwa na drogach? </b>

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group