• Wtorek, 25 lutego 2020
  • Godz. 7:08
  • Imieniny: Cezarego, Wiktora
  • Czytających: 2533
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Kąpiel na dziko

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 maja 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 stycznia 2006, 11:45
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Niewielu odstrasza ryzyko utonięcia w niestrzeżonych akwenach.

– Popluskać się tu, to sama przyjemność: jest płytko i bezpiecznie – powiedzieli nam kąpiący się w gliniance przy cegielni Sofal.

Trzydzieści stopni Celsjusza i tłumy nad brzegami stawów i glinianek. Basen pilnowany przez ratowników zostanie otwarty dopiero po 20 czerwca. A przy takich upałach trzeba się ochłodzić i popływać. Chętni tracą cierpliwość

W długi weekend brzegi glinianki przy dawnej cegielni Sofal przeżyły oblężenie plażowiczów i kąpiących się. – Przychodzimy tu, jak jest gorąco. Robimy grilla, opalamy się, a dzieciaki pluskają się w wodzie. Jest czysta – zapewnia Halina Daszkiewicz, któraz rodziną odpoczywała przy akwenie.

Dla amatorów takiego wypoczynku nie ma znaczenia,że jest to zbiornik niestrzeżony, a kąpiel w nim – surowo zabroniona.
Takich akwenów jest więcej: Balaton na drodze do Staniszowa lub żwirownia w Wojanowie. To nielegalne kąpieliska mieszkańców Jeleniej Góry. Pływających nikt stamtąd nie przegania. Nie ma też mandatów za kąpanie się w niedozwolonym miejscu. Choć jest to wykroczenie, policja i straż miejska przymykają oko. Nie wiadomo też, jak jest z czystością wód w stawach i gliniankach. Sanepid nie ma obowiązku jej badania.

Akwenami opiekuje się Polski Związek Wędkarski. Na większości z nich brakuje tablic
z informacją, że kąpiel jest zabroniona. Jak mówi Józef Goszczycki, dyrektor biura zarządu okręgu PZW w Jeleniej Górze, stawy znakowane są co roku, ale tablice są kradzione przez złomiarzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~sara 21-07-2006 13:44
dziwicie se że ludzie id a sie wykapac np. nad taki BALATON to nic dziwnego woda moze nie jeste naj czystsza ,ale mozna by cos chyba z tym z robić kiedys byl tam ratownik ,ale ja zwykle nie juz tam nikogo poza tym na dnie sa małze które filtruja wode ja nie bronie takich dzikich stawów . ci ludzie ktorzy sie tam potopili zrobili to na swoe własne życzenie .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group