Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 5343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydat KO odpowiadał na pytania

Piątek, 26 października 2018, 12:23
Aktualizacja: Sobota, 27 października 2018, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kandydat KO odpowiadał na pytania
Fot. Przemek Kaczałko
Na dwa dni przed pierwszą z planowanych debat pomiędzy Jerzym Łużniakiem a Krzysztofem Mrozem, kandydat Koalicji Obywatelskiej zorganizował w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej otwarte spotkanie, podczas którego odpowiadał na pytania Czytelników Jelonki.com, zaproszonych mediów, osób zgromadzonych w sali oraz zadawanych na profilu facebook'owym kandydata.

Spotkanie z kandydatem KO trwało godzinę i ten czas wykorzystano na kilka źródeł zadawania pytań. Najpierw, moderujący dyskusję Darek Maląg zadał pytanie od Czytelników Jelonki.com, następnie od swoich Czytelników po pytaniu mogli zadawać przedstawiciele pozostałych mediów, po czym prowadzący odczytywał pytanie z profilu kandydata na Faceobook'u, a na koniec tury zgromadzeni w sali konferencyjnej również mogli pytać Jerzego Łużniaka o to, co ich interesuje. W tej kolejności odbywały się kolejne tury pytań, więc można było poruszyć wiele kwestii.

Wśród pytań wiele dotyczyło terenów, na których Miasto ma niewielki wpływ. Mowa była m.in. o Celwiskozie, dawnym stadionie przy Podchorążych i kilku innych lokalizacjach, a także kolei aglomeracyjnej. Na pytanie odnośnie komunikacji miejskiej - czy dla wszystkich bezpłatna oraz od kiedy - Jerzy Łużniak odpowiedział, że chce wprowadzenia bezpłatnej komunikacji dla dzieci i młodzieży.

Nie wyobrażam sobie, żeby bezpłatna komunikacja była dla wszystkich. Jest potrzebna dla dzieci i młodzieży, trzeba się zastanowić też czy dla seniorów od 70. roku życia, ale całość funkcjonowania MZK to ponad 30 milionów złotych, z czego 12-14 milionów to wpływy ze sprzedaży biletów. Miasta nie stać na bezpłatną komunikację dla wszystkich - mówił kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Pytano również o ożywienie centrum miasta, modernizację basenu przy ul. Sudeckiej czy finansowanie sportu kwalifikowanego i budowę hali widowiskowo-sportowej. J. Łużniak przekonywał, że hala powinna powstać, a koszty jej utrzymania miałyby być na poziomie ok. 800 tysięcy złotych rocznie (przy uwzględnieniu zysków z wynajmowania komercyjnego).

Jednocześnie poinformowano, że debata z Krzysztofem Mrozem zaplanowana jest na sobotę (27.10) o godz. 16:00 w Książnicy Karkonoskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
48%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
16
52%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group