Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5546
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kamiennogórska strefa: 150 miejsc pracy w branży kosmetycznej

Piątek, 5 sierpnia 2011, 8:58
Aktualizacja: 9:00
Autor: JoMa Multimedia
REGION: Kamiennogórska strefa: 150 miejsc pracy w branży kosmetycznej
Fot. Mo–Ja Multimedia
Produkują w Niemczech, Francji, Luksemburgu. Teraz kolejny zakład zamierzają uruchomić także w Polsce. Iwona Krawczyk: w podstrefie zgorzeleckiej kamiennogórskiej strefy pojawi się niemiecki inwestor z branży kosmetycznej.

Jak tłumaczy prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk, została już wszczęta procedura sprzedaży nieruchomości i wydania zezwolenia. Inwestor rozpatrywał wiele lokalizacji, na terenie całego kraju. Ostatecznie padło na Zgorzelec. Urzekły go nie tylko bliskość granicy i bezpośredni dostęp do autostrady, ale jak podkreślił w liście intencyjnym, zaangażowanie zespołu kamiennogórskiej strefy i otwartość samorządowców ze Zgorzelca.

- Zostanie zagospodarowany nasz największy kompleks w Zgorzelcu. Na 6 ha działce powstanie nowoczesna firma z branży kosmetycznej. Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy: budowę zakładu opakowań z aluminium i uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej do produkcji kosmetyków. Całość pochłonie 30 mln euro. Pracę docelowo otrzyma ponad 150 osób – mów prezes kamiennogórskiej strefy Iwona Krawczyk.

Podstrefa zgorzelecka została utworzona w ubiegłym roku. Niemieckiego inwestora pozyskano w bardzo krótkim czasie, rozmowy z kolejnymi kontrahentami są prowadzone. - Taka dynamika wymusza potrzebę włączenia kolejnych terenów do kamiennogórskiej strefy – podkreśla Iwona Krawczyk.

Od początku roku zarząd strefy wydał trzy zezwolenia. Przedsiębiorcy zadeklarowali inwestycje w wysokości 50 mln zł, zatrudnią 200 osób. Aktualnie w strefie nakłady inwestycyjne przekroczyły 1,58 mld PLN. W ostatnich trzech miesiącach zatrudnienie wzrosło o ponad 200 osób (w zakładach na terenie kamiennogórskiej strefy pracuje przeszło 4,6 tys. osób). Zarówno nakłady, jak i zatrudnienie są dwa razy większe w porównaniu z deklarowanymi przez inwestorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1397
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group