Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6716
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Kalendarz z Karpacza

Wtorek, 13 stycznia 2009, 16:58
Aktualizacja: 17:09
Autor: Ania
74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski: Kalendarz z Karpacza
Fot. Ania
Władze Karpacza uhonorowały karpackich fotografików i wydały kalendarz ilustrowany ich zdjęciami. Można go nabyć w Kościele im. Najświętszej Marii Panny przy ulicy Konstytucji 3 Maja w Karpaczu. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

W kalendarzu znalazły się zdjęcia Wojciecha Cyganka, Henryka Garbata, Piotra Krzaczkowskiego i Zbigniewa Kulika. Ich prace można również obejrzeć w korytarzu Urzędu Miasta w Karpaczu, której nadano nazwę Galeria na Schodach. W ten sposób pejzaże i portrety lokalnych twórców mogą obejrzeć miłośnicy fotografii nie tylko z Karpacza.
– Jest to swego rodzaju uhonorowanie naszej pracy i tego co robimy dla miasta – mówi Wojciech Cyganek.

Prace fotografów będzie można zobaczyć także w galerii przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Karpaczu oraz w podziemiach kościoła. Pejzaże zostaną także wydane na widokówkach. Najprawdopodobniej zostaną też wystawione w MDK Muflon w Sobieszowie.
– Swoje prace prezentowałem już m. in. na wystawie w Szczecinie. Cieszy mnie bardzo, że moja praca została uhonorowana poprzez wydanie kalendarza ze pejzażami Karpacza,. Myślę, że każdy fotograf jest zadowolony, jeżeli jego praca jest doceniania – mówi Henryk Garbat, który fotografią zajmuje się ponad 30 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group