Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 7914
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kabaret Paranienormalni ma już 10 lat!

Czwartek, 2 października 2014, 8:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 października 2014, 3:23
Autor: Manu
Jelenia Góra: Kabaret Paranienormalni ma już 10 lat!
Fot. Archiwum Kabaretu Paranienormalni
Założony w Jeleniej Górze kabaret Paranienormalni, którego członkowie “nie uprawiają satyry politycznej, lecz bacznie obserwują otaczającą ich przyrodę, zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury”, świętuje swoje dziesiąte urodziny. Paranienormalni zapowiadają przegląd swoich najlepszych skeczów podczas jubileuszowego występu, m.in. w Cieszynie (25.10.).

Kabaret Paranienormalni to czterech żartownisiów: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Rafał Kadłucki oraz Michał Paszczyk. Stali się znani m.in. ze skeczu “Mariolka”.

Kabaret Paranienormalni powstał w 2004 roku w Jeleniej Górze, jak twierdzą jego członkowie, z woli niebios i determinacji Igora Kwiatkowskiego, szerszej publiczności znanego jako zaskakująco inteligentna blondynka, Mariolka. Robert Motyka to najlepszy głos w kabarecie, Rafał Kadłucki to instruktor teatralny. Natomiast Michał Paszczyk to aktor, reżyser i wielki miłośnik majonezu.

Kabaret Paranienormalni czasem gra w kameralnych warunkach, częściej jednak na dużych imprezach, także plenerowych. Ma na swoim koncie liczne nagrody, m.in. Grand Prix na gdańskim Festiwalu Dobrego Humoru 2005 i Tytuł Świra, otrzymany w 2007 r.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group