Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 2272
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Już w sobotę: DŻEM akustycznie

Piątek, 25 marca 2011, 10:44
Aktualizacja: 10:45
Autor: Petr
26 marca 2011 na estradzie Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze wystąpi kultowa formacja DŻEM, określana przez wielu mianem: „polskich Rolling Stonesów”. Tym razem, kapela zagra... akustycznie.

Dlaczego DŻEM – którego obecnym wokalistą jest Maciej Balcar, porównuje się do legendy światowego rocka, elektryzujących Stonesów? Bo: „coś w tym jest”, jak słusznie ujął to Jan Skaradziński, dziennikarz muzyczny, znawca DŻEMU, autor m.in. takich publikacji jak „DŻEM. Ballada o dziwnym zespole” czy „Rysiek”, oscylujących, rzecz jasna, wokół kontrowersyjnej postaci Ryszarda Riedla. Jest, koniec i kropka, i to zarówno pod względem muzycznym, czy może raczej żonglowania muzyką w jej najróżniejszych odmianach, jak i ze względu na staż sceniczny oraz skomplikowane dzieje, podobnie jak w przypadku Jaggera i jego ekipy – nie wolne od dramatów.

Co ciekawe, tym razem zespół zagra w Jeleniej Górze akustycznie. Czy warto wziąć udział w koncercie DŻEMU już 26 marca w Filharmonii Dolnośląskiej? Z pewnością. Biorąc pod uwagę wcześniejsze imprezy „unplugged”, organizowane z udziałem kapeli niemal we wszystkich miastach w Polsce, DŻEM sprawdza się doskonale i „z prądem”, i „bez prądu”. Fani formacji nie będą żałować, a i amatorzy polskiego rocka w sensie ogólnym – też mogą znaleźć coś dla siebie. Tak czy owak, będzie się działo. I to już jutro. Organizatorem koncertu jest Artur Lisiński z agencji AGaRT. Start: godz. 17.00, 20.00, bilety: 90 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group