Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4880
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Już jest analiza opłacalności parkomatów w mieście

Poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 7:41
Aktualizacja: 12:25
Autor: Angela
W minionym tygodniu na biurko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów wpłynęła ogólna koncepcja wprowadzenia do Jeleniej Góry parkomatów i analiza ich opłacalności. Szczegóły tego dokumentu poznamy we wrześniu br. Na dniach koncepcja ma trafić do Prezydenta miasta i radnych.

„Koncepcję wprowadzenia systemu pobierania opłat parkingowych przez parkomaty w Jeleniej Górze” z analizą ekonomiczną włącznie za 16 tysięcy złotych wykonała firma Stadtraum Polska Sp.z oo z Poznania. Została ona wytypowana do tego zadania przez zarząd dróg i mostów w kwietniu br. Jak tłumaczy Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, jest jeszcze za wcześnie by mówić o szczegółach treści zawartych w dokumencie.

Ogólnie ma on zawierać informacje dotyczące miejsc i liczby parkomatów, które miałyby się pojawić w Jeleniej Górze. Sporządzono również projekt organizacji ruchu i wyliczono koszty zakupu urządzeń, ich zamontowania oraz obsługi.

- Moim zdaniem, w mieście potrzebne jest przynajmniej 40 takich urządzeń, ale to, czym mam rację czy nie, oraz inne szczegóły ustali zlecona analiza – powiedział nam w kwietniu Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Koszt jednego parkomatu to około 40 – 50 tysięcy złotych.

Parkomaty miałyby być zasilane akumulatorami i elektronicznie monitorowane oraz ustawione w miejscach widocznych i łatwo dostępnych dla mieszkańców. Uczciwość parkujących sprawdzaliby kontrolerzy. Urządzenia miałyby stanąć od pierwszego maja 2010 roku.

Czy pomysł wprowadzenia parkomatów w Jeleniej Górze zostanie zrealizowany dowiemy się jednak w połowie września br., kiedy z dokumentem zapoznają się radni i prezydent. Do realizacji tego zadania potrzebna jest bowiem ich akceptacja. Po wprowadzeniu parkomatów w mieście pracę straciłoby 27 parkingowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group