Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2986
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Już dziś o 16.00 "Wiosenna JAZZDA w Stodole" w Bukowcu

Niedziela, 29 kwietnia 2012, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Organizator
JELENIA  GÓRA: Już dziś o 16.00 "Wiosenna JAZZDA w Stodole" w Bukowcu
Fot. Organizator
Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej będzie dziś o godz. 16.00 świętować zakończenie I etapu rewitalizacji zabytkowej stodoły w kompleksie pałacowo – parkowym w Bukowcu, który powstał na przełomie XVIII i XIX wieku.

Odnowienie stodoły i przystosowanie jej do pełnienia funkcji wystawienniczo – koncertowej jest największą do tej pory inwestycją poczynioną w Bukowcu i jednocześnie początkiem rewitalizacji całego kompleksu folwarcznego. Udostępnione do zwiedzania są już Herbaciarnia oraz Wieża Widokowa. Warto dodać, że bukowieckie założenie pałacowo - parkowe wpisane jest na prestiżową listę Pomników Historii Prezydenta RP.

Uroczystość uświetnią wydarzenia artystyczne: wernisaż wystawy malarstwa Teresy Kępowicz, uznanej w Polsce i świecie artystki z Karpacza specjalizującej się w malarstwie sztalugowym, której wystawa będzie następnie prezentowana w Pałacu w Bukowcu oraz koncert zespołu Kumple pod wdzięczną nazwą „Wiosenna JAZZDA w Stodole”. Zespół wystąpi w składzie: Karolina Lipska (śpiew), Piotr Michalak (piano), Tomasz Pierzchniak (kontrabas), Radosław Przybylski (perkusja) i zaprezentuje muzykę z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej, własne interpretacje znanych utworów twórców takich jak: Chick Corea, Dave Grusin, Dave Brubeck, Jimi Hendrix, Czesław Niemen, Maanam, The Beatles, Ray Charles.

Organizator: Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group