Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6443
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro ostatnia sesja przed wakacjami

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 11:22
Aktualizacja: 11:31
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum
We wtorek (28.06) w sali obrad jeleniogórskiego Ratusza odbędzie się ostatnia przed przerwą wakacyjną sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Już na początku radni zajmą się planem połączenia Młodzieżowego Domu Kultury z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu. Emocji z pewnością nie zabraknie...

Porządek obrad XXX sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry (początek godz. 9:00):
1. Otwarcie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
2. Powołanie sekretarza obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2016.
4. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Jeleniej Góry na lata 2015-2023.
5. Projekt uchwały w sprawie utworzenia z dniem 1 stycznia 2017 r. Zespołu Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Jeleniej Górze.
6. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie skrzyżowania Trasy Czeskiej z ulicą Spółdzielczą w Jeleniej Górze.
7. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu w rejonie ulicy A. Thebesiusa w Jeleniej Górze.
8. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ul. Tabaki w Jeleniej Górze.
9. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych terenów położonych w dzielnicy Cieplice w Jeleniej Górze.
10. Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla jednostki "Nowe Cieplice" w Jeleniej Górze.
11. Projekt uchwały w sprawie ryczałtowej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe.
12. Projekt uchwały w sprawie określenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
13. Projekt uchwały zmieniający uchwałę w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
14. Projekt uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości.
15. Projekt uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Jeleniej Góry.
16. Sprawy różne:
1) Przyznanie nagród i honorowych tytułów Miasta Jelenia Góra. Szczegóły w załączonym zestawieniu, opiniowanym przez Komisję Statutową.
2) Wystąpienie przedstawicieli związków zawodowych nt. sytuacji w oświacie na terenie Miasta Jelenia Góra wraz z dyskusją.
17. Interpelacje, zapytania i wnioski.
18. Zakończenie sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pepe 27-06-2016 12:07
pkt 5 ,,tzw. obrad " to nie utworzenie placówki... tylko odebranie i rozwalenie rodzicom i dzieciom M D K !!!! 65 letniej placówki kultury . Może ktoś mi wytłumaczy co prezydent kombinuje jako ''tfurca'' nowej placówki w nazwie ...zajęć pozaszkolnych ... a ma się mieścić w szkole,prawdopodobnie w jakimś baraku obok SP 13 .....jaki król na dworze taka kultura we dworze .Mimo wszystko wierzę w naszych radnych./rodzic/
~ab+ 27-06-2016 12:12
Oby była ostatnią w tym składzie i urzędasami.
~obser 27-06-2016 15:40
1) Przyznanie ''Sobie''nagród i honorowych tytułów Miasta Jelenia Góra. To jest najważniejszy punkt tego popierdzenia...ups przepraszam posiedzenia
~go... 27-06-2016 18:03
Może warto zapytać o zwalnianie nie tylko nauczycieli ale także administracji i obsługi z końcem roku? Na razie słychać tylko plotki.
~? 27-06-2016 19:09
Do pkt 5 Mam nadzieję, że radni podejmą dobrą decyzję i ostatecznie skończą z niedorzecznym pomysłem łączenia Mdk i przenoszenia w zdecydowanie dalekie od aktualnego komfortu warunki. W imieniu uczestników i rodziców proszę, żeby chociaż tym razem głosujacy zapomnieli o swoich prywatnych interesach i tym co im zostało obiecane w zamian za niekorzystny dla dalszego funkcjonowania MDK głosu.
~deska 28-06-2016 10:13
Dwa domy kultury, gdzie jeden się wali i niewiele dzieci z niego korzysta. Przecież to wszystko kosztuje. Znowu frustraci będą pisać, że nie ma na dziurę w jezdni.
~ 28-06-2016 14:51
Niewdziecnicy! Dlaczego nie doceniacie trudu i wysilku radnych pracujacych w pocie czola dla maszego miasta. Gratyfikacja niech beda te nagrody( kazdy grosz na wakacjach sie przyda),a naszym rajca miejskim zycze na wakacjach duzo slonca( na zagranicznych voyage)wielu udanych fotek i filmow niezapomnianych wrazen oraz by jesienia wracali do nas i ze zdwojona energia pracowali nad swietnoscia naszego miasta i szczesliwoscia jego obywateli.
~wakacje 28-06-2016 17:38
a potem co całe wakacje byczenie się na koszt podatników ??? tak jak nauczyciele ? chociaż ci to są jeszcze lepsi bo nawet jak jaieś święta są blisko siebie to szkoła zamknięta a rodzice na lodzie zostawieni no a u prywaciarza to się pracuje często w święta i w nocy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group