Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 4805
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nikołajew (Ukraina): Justyna zdobyła brązowy medal w boksie

Piątek, 18 lipca 2008, 14:33
Aktualizacja: 20:02
Autor: JEN
Nikołajew (Ukraina): Justyna zdobyła brązowy medal w boksie
Fot. JEN
W Nikołajewie (Ukraina) odbył się międzynarodowy turniej bokserski kobiet z udziałem 78 zawodniczek z 10 krajów, podczas którego Justyna Nowicka, mieszkanka Kowar z jeleniogórskiego klubu Powerboks zdobyła bązowy medal .

Starowała w wadze do 48 kg. W ćwierćfinale wygrała 8:4 z Wiktorią Zurakowska (Izrael), ale w półfinale przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju - Basibutun Gulseda (Turcja). Tym samym zdobyła trzecie miejsce i brązowy medal.
Polska ekipa dobrze pokazała się w tym turnieju, bo tylko trzy zawodniczki nie wróciły z medalami. Pozostałe zdobyły dwa złote medale, jeden srebrny i cztery brązowe.

Trener kadry – Leszek Piotrowski był zadowolony z występu Justyny i powiedział, że mogła pokonać Turczynkę, która jest aktualną mistrzynią Europy. Jak stwierdził zabrakło jej doświadczenia, wynikającego z małej ilości walk, jakie stoczyła.

– Był to dla mnie bardzo ważny występ, ponieważ po raz pierwszy przyszło mi się zmierzyć z rywalkami za granicą i myślę, że dobrze zdałam tę pierwszą próbę pod względem fizycznym i psychicznym. Zawdzięczam to mojemu trenerowi - Rafałowi Janikowi z klubu, który w czasie turnieju podpowiadał jak mam walczyć i wspierał mnie psychicznie, a przed wyjazdem poświęcał swój wolny czas na treningi ze mną. Przy okazji dziękuję panu Marianowi Piaseckiemu z Parku Miniatur, gdzie jestem zatrudniona, za sprzyjanie mojej pasji, jaką da mnie jest boks oraz za wyrozumiałość, kiedy jestem nieobecna w pracy podczas trwania zawodów – powiedziała J. Nowicka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group