Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 5434
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Jurek zawsze miał czas dla wszystkich

Wtorek, 13 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Ania
KOWARY: Jurek zawsze miał czas dla wszystkich
Fot. Ania
Bartosz Lipiński, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kowarach wspomina postać posła i wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Poznał Go jeszcze jako absolwenta Akademii Ekonomicznej. Po ukończeniu studiów został poproszony o złożenie kandydatury na sekretarza Rady Zarządu Wojewódzkiego Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Była to funkcja etatowa.

– Już będąc po studiach, jako pierwszy przewodniczący wojewódzkiej Rady Młodych Pracowników Nauki byłem członkiem zarządu wojewódzkiego SZSP. Miałem więc okazję poznać Jerzego Szmajdzińskiego jako kandydata na sekretarza. Okazał się najlepszym. Była to jego pierwsza praca po studiach – mówi Bartosz Lipiński - Był postacią tak wybitną w kręgach lewicy i nie tylko, że dzisiaj nawet trudno powiedzieć jaką. Wspomnienie o nim musi być nacechowane największym szacunkiem do jego postawy, zachowania i działania. Mówię to z perspektywy wielu lat znajomości.

– Uczestniczyłem w spotkaniach z nim na różnym szczeblu. Jurek zawsze miał czas dla wszystkich, którzy chcieli coś zaproponować, przedstawić jakąś inicjatywę. Pozwalał się każdemu na ten temat wypowiedzieć. Miał oczywiście stosunek do tych wszystkich propozycji, ale nigdy nikomu nie przeszkadzał w realizowaniu działania.

Wręcz przeciwnie wspierał słowem, ale także i czynem. Był otwarty nie tylko na propozycje, ale przede wszystkim na ludzi. Miałem okazję obserwować i podziwiać jego organizację czasu własnego, jego spokój, a z drugiej strony konsekwencję, żeby zawsze mieć kontakt z ludźmi, czegoś nowego się dowiedzieć, a jednocześnie coś dobrego zrobić – kończy Bartosz Lipiński.

Nie jest jeszcze znana data pogrzebu śp. Jerzego Szmajdzińskiego. Wiadomo, że Jego ciało będzie można rozpoznać dopiero po identyfikacji z pomocą próbek DNA pobranych od dzieci Posła. Uroczystości żałobne odbędą się w Wilanowie, miejscu zamieszkania Pana Posła.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
385
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group