Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5745
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jurek zawsze miał czas dla wszystkich

Wiadomości: KOWARY
Wtorek, 13 kwietnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Ania
Fot. Ania
Bartosz Lipiński, kierownik Biura Promocji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Kowarach wspomina postać posła i wicemarszałka Sejmu RP Jerzego Szmajdzińskiego, który zginął w sobotniej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Poznał Go jeszcze jako absolwenta Akademii Ekonomicznej. Po ukończeniu studiów został poproszony o złożenie kandydatury na sekretarza Rady Zarządu Wojewódzkiego Socjalistycznego Związku Studentów Polskich. Była to funkcja etatowa.

– Już będąc po studiach, jako pierwszy przewodniczący wojewódzkiej Rady Młodych Pracowników Nauki byłem członkiem zarządu wojewódzkiego SZSP. Miałem więc okazję poznać Jerzego Szmajdzińskiego jako kandydata na sekretarza. Okazał się najlepszym. Była to jego pierwsza praca po studiach – mówi Bartosz Lipiński - Był postacią tak wybitną w kręgach lewicy i nie tylko, że dzisiaj nawet trudno powiedzieć jaką. Wspomnienie o nim musi być nacechowane największym szacunkiem do jego postawy, zachowania i działania. Mówię to z perspektywy wielu lat znajomości.

– Uczestniczyłem w spotkaniach z nim na różnym szczeblu. Jurek zawsze miał czas dla wszystkich, którzy chcieli coś zaproponować, przedstawić jakąś inicjatywę. Pozwalał się każdemu na ten temat wypowiedzieć. Miał oczywiście stosunek do tych wszystkich propozycji, ale nigdy nikomu nie przeszkadzał w realizowaniu działania.

Wręcz przeciwnie wspierał słowem, ale także i czynem. Był otwarty nie tylko na propozycje, ale przede wszystkim na ludzi. Miałem okazję obserwować i podziwiać jego organizację czasu własnego, jego spokój, a z drugiej strony konsekwencję, żeby zawsze mieć kontakt z ludźmi, czegoś nowego się dowiedzieć, a jednocześnie coś dobrego zrobić – kończy Bartosz Lipiński.

Nie jest jeszcze znana data pogrzebu śp. Jerzego Szmajdzińskiego. Wiadomo, że Jego ciało będzie można rozpoznać dopiero po identyfikacji z pomocą próbek DNA pobranych od dzieci Posła. Uroczystości żałobne odbędą się w Wilanowie, miejscu zamieszkania Pana Posła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~głos ludu 13-04-2010 10:09
Ku czci ofiarom katastrofy,żadne słowa nie wyrażą tego co się stało,to dotyka całego narodu,to nasza wspólna tragedia....Dla Jego bolesnej męki...Panie świeć nad Ich Duszami.........
~głos ludu 13-04-2010 10:11
Miałam okazję zobaczyć pana Jerzego,zrobiło to na mnie duże wrażenie..ten człowiek był wielki, w tym samolocie byli ludzie,obywatele,osoby światłe i godne naśladowania...Pokój Ich Duszom....
~jelel 13-04-2010 11:17
to był swój człowiek, człowiek ziemi jeleniogórskiej, mozna smiało powiedziec że pilnował naszych spraw w Warszawie, niech spoczywa w spokoju..........
~ccc 13-04-2010 14:04
szkoda mi go , mial spokojny glos i sprawial ze czlowiek z przyjemnoscia go sluchal gdy pojawial sie w telewizji
~jeleniogórzanka38 13-04-2010 15:15
Osobiście nie znałam Pana Jerzego , ale zrobił na mnie ogromne wrażenie tym kim był, a był wspaniałym człowiekiem. Bardzo mi żal , że już go nie zobaczę. Pokój Jego duszy...
~O.S.P 13-04-2010 22:18
Pan Jerzy zrobił wiele dla naszego regionu, mógł by z pewnoscią jeszcze więcej. Sam miałem go okazję poznać osobiście, brak słów aby opisać to co człowiek czuje po stracie tak wartościowych ludzi... Panie Świeć na Jego Duszą i Duszami wszystkich tych którzy zgineli w tej okropnej katastrofie.
~jelenigórzanin 13-04-2010 22:24
O zmarłych nie należy źle mówić.... niech spoczywa w pokoju
teessi 14-04-2010 6:06
Fakt, to był człowiek z klasą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group