REWAL: Juniorki Finepharm Carlos już w najlepszej czwórce mistrzostw Polski

Czwartek, 28 lutego 2008, 14:52
Aktualizacja: 19:45
Autor: JEN
Podopieczne Dariusza Jarosza bardzo dobrze zaczęły mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej, które odbywają się w Rewalu. W dwóch pierwszy meczach pokonały swoje rywalki. Dzięki temu już zapewniły sobie awans do pierwszej czwórki w tych zawodach i będą walczyć o medale.

O miano najlepszych juniorek w kraju walczy od środy (27 II) osiem drużyn w dwóch grupach. W pierwszej: Finepharm Carlos Jelenia Góra, Jutrzenka Płock, Beskid Nowy Sącz i KSS Kielce. W drugiej: Truso Elbląg, AZS AWFiS Gdańsk, Sambor Tczew oraz Pogoń Handball Szczecin.

Wczoraj (środa) Finepharm Carlos pokonał zdecydowanie Beskid Nowy Sącz, demolując przeciwniczki już w pierwszej połowie spotkania. Dlatego w drugiej części meczu trener Dariusz Jarosz dał odpocząć podstawowym zawodniczkom, ale i tak nasze dziewczyny w zmienionym nieco składzie wygrały drugą połowę z Beskidem dwoma bramkami i wysoko cały mecz.
W drugim spotkaniu „naszej” grupy pomiędzy Jutrzenką a KSS Kielce padł remis: 18:18.

Finepharm Carlos Jelenia Góra - Beskid Nowy Sącz 35:22 (21:6)
Finepharm Carlos: Szalek, Kozłowska, Baranowska – Konsur 8, Kobzar 6, Tajerle 5, Rykaczewska 4, Romanów i Marceluk po 3, Buklarewicz i Muras po 2, Kubicka i Łoniewska po 1.

W drugim meczu, rozegranym dzisiaj, jeleniogórzanki spotkały się z KSS Kielce i po niesamowitej walce odniosły kolejne zwycięstwo. Zresztą ten horror same sobie zafundowały, bo w 7 min. wygrywały aż 6:1, by potem przez 23 min. zdobyć tylko 4 gole, straciwszy aż 13. Do przerwy było 10:14. Jeszcze w 50 min. jeleniogórzanki przegrywały 20:21. Całe szczęście, końcówka należała do zawodniczek Finepharmu, które wygrały ten ciężki bój trzema bramkami.
– W przerwie powiedziałem dziewczynom, że karygodnie zlekceważyły rywalki i żeby wzięły się do solidnej roboty. Poskutkowało i wygrały. Teraz nie będzie już łatwych przeciwniczek i mam nadzieję, że moje podopieczne zdają sobie z tego sprawę, bo będziemy walczyć o medale – powiedział Dariusz Jarosz.
W drugim meczu naszej grupy Beskid wygrał z Jutrzenką 31:27.

Finepharm Carlos Jelenia Góra – KSS Kielce 26:23 (10:14)
Fienpharm Carlos: Szalek, Kozłowska, Baranowska – Kobzar 12 (4 karne), Konsur 7, Buklarewicz 3, Rykaczewska 2, Tajerle i Maceluk po 1.

Jutro nasze dziewczyny w ostatnim spotkaniu grupy zmierzą się o godz. 12. z Jutrzenką Płock, a KSS Kielce z Beskidem Nowy Sącz.

Druga grupa
AZS AWFiS Gdańsk – Pogoń Handball Szczecin 35:20
MKS Truso Elbląg – MKS Sambor Tczew 40:44
AZS AWFiS Gdańsk - Truso 45:25
Pogoń Szczecin - Truso 28:27

Z wyników meczy w grupach wynika, że jeśli nasze dziewczyny zajmą pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy (wszystko na to wskazuje) to w meczu półfinałowym spotkają sie ze zwycięzcą meczu: Pogoń Szczecin - Sambor Tczew.

Są to przeciwniczki do ogrania (z Samborem wygrały w półfinałach w Chorzowie 33:27 (18:18), a gospodynie - Pogoń Szczecin - niczym specjalnym nie zachwyciły w tym turnieju.