Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 4191
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Julia Marcell wbrew przeciwnościom zagrała dla jeleniogórzan

Niedziela, 20 listopada 2016, 11:58
Aktualizacja: 12:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Julia Marcell wbrew przeciwnościom zagrała dla jeleniogórzan
Fot. Przemek Kaczałko
Problemy zdrowotne nie zdołały powstrzymać Julii Marcell przed występem dla licznej grupy mieszkańców stolicy Karkonoszy i okolic w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Artystka pokazała tym samy, jak ważni są dla niej fani.

Julia Marcell, właściwie Julia Górniewicz (ur. 1982 w Olsztynie) to polska piosenkarka, pianistka, gitarzystka i kompozytorka mieszkająca i nagrywająca w Niemczech. Artystka śpiewa utwory alternatywne w aranżacjach opartych o fortepian lub gitarę elektryczną, z towarzyszeniem wyrazistej perkusji, basu i instrumentów smyczkowych, a także okazjonalnej elektroniki.

W 2007 roku wydała swoją debiutancką EP-kę pt. Storm. W październiku 2007, z pomocą fanów, uzbierała kwotę 50 000 dolarów amerykańskich na nagranie albumu (za pomocą serwisu www.sellaband.com). W ten sposób ukazała się jej debiutancka płyta It Might Like You. Została nagrana w styczniu 2008 w Berlinie, wyprodukował ją niemiecki producent muzyczny Moses Schneider, pracujący z zespołami rockowymi Beatsteaks, Kreator czy Tocotronic. 3 października 2011 r. wydała album June. Julia Marcell jest laureatką Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego w 2011. Nagroda ta została jej wręczona 17 grudnia 2011 podczas Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie studenckim „Od Nowa”. Ponadto została nagrodzona Paszportem „Polityki” w 2011 r. w kategorii „Muzyka popularna”. Nagrodę tę otrzymała wspólnie z Maciejem Szajkowskim. Zdaniem jury „udowodniła, że karierę w muzyce pop można robić samodzielnie i na własnych zasadach” i została uhonorowana za „w pełni autorskie i nowoczesne podejście do tworzenia muzyki”. W 2013 podjęła współpracę z reżyserem teatralnym Krzysztofem Garbaczewskim, dla którego napisała i wykonywała na żywo muzykę do spektakli Kamienne niebo zamiast gwiazd (Teatr Nowy, Warszawa) oraz Kronos (Teatr Polski Wrocław). W tym samym roku skomponowała całość muzyki do filmu Przemysława Wojcieszka pt. Jak całkowicie zniknąć (2015). 6 października 2014 ukazał się trzeci album - Sentiments. (źródło jck.pl).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
499
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
31%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group