Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowy koncert zespołu Dżem

Poniedziałek, 1 września 2014, 8:22
Aktualizacja: 18:48
Autor: Manu
Jelenia Góra: Jubileuszowy koncert zespołu Dżem
Fot. EEA–POLAND
Blues–rockowa legenda polskiej sceny obchodzi w tym roku jubileusz 35–lecia istnienia. Kultowy zespół Dżem wystąpi w Jeleniej Górze 28 września (w niedzielę) o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo–Sportowej (przy ul. Złotniczej 12). Ceny biletów: 60 złotych.

“Aga”, “Czerwony jak cegła”, “Człowieku co się z Tobą dzieje”, “Do kołyski”, “List do M”, “Modlitwa III - Pozwól mi”, “Paw”, “Sen o Victorii”, “Skazany na bluesa”, “Słodka”, “Taniec śmierci” oraz “Whisky” to tylko niektóre znane utwory zespołu Dżem.

Od kilkudziesięciu lat zespół Dżem jest chyba największą instytucję w polskiej muzyce bluesowej i rockowej. Ma na swoim koncie 16 płyt studyjnych, 15 koncertowych oraz niezliczone ilości występów w całej Polsce. I nawet jeśli ktoś nie jest wielkim miłośnikiem bluesa, to i tak zna na pewne co najmniej kilka ich wielkich przebojów, które weszły na stałe do historii.

Grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa zespół Dżem został założony w 1973 roku przez braci Benona “Beno” i Adama Otrębów oraz Pawła Bergera. Potem dołączył do nich grający na harmonijce ustnej wokalista - Ryszard Riedel. Początkowo zespół grał covery Carlosa Santany czy formacji The Rolling Stones. Aktualna nazwa zespołu pojawiła się w 1974 r., gdy omyłkowo zapisał ją organizator jednego z koncertów. W pierwszych latach Dżem koncertował rzadko, często zmieniał się za to jego skład. Od roku 1981 gitarzystą zespołu Dżem jest Jerzy Styczyński, z którym Dżem wystąpił na Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych w Tychach.

Śmierć Ryszarda Riedla 30 lipca 1994 r. była dla wielu szokiem, a dla zespołu wielką próbą, z której jednak wyszedł on obronną ręką. Współpraca z nowymi wokalistami: najpierw z Jackiem Dewódzkim, a teraz z Maciejem Balcarem przyniosła kolejne dobre płyty oraz kolejne świetne koncerty.

Aktualny skład zespołu Dżem: Adam Otręba - gitara, Benon Otręba - gitara, Jerzy Styczyński - gitara, Maciek Balcar - śpiew, Zbigniew Szczerbiński – perkusja i Janusz Borzucki – instrumenty klawiszowe.

Bilety można nabyć w sieci TicketPro w salonach EMPiK, Media-Markt, MEDIA EXPERT oraz także na stronie internetowej KupBilecik.pl: https://www.kupbilecik.pl/impreza-4107-dzem.jelenia.gora.html#bilety Więcej informacji i zamówienia zbiorowe – tel.: 504-180-205

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group