Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7451
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowy koncert pokazał ich moc

Piątek, 9 lutego 2018, 15:41
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileuszowy koncert pokazał ich moc
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami X Koncert Charytatywny w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze. Jubileuszowa edycja obfitowała w występy wokalne, taneczne i licytacje. Zarówno grono pedagogiczne, uczniowie, jak i absolwenci mieli okazję zaprezentować moc "Żeroma".

Impreza, która od 10 lat jest stałym elementem działalności integracyjnej społeczności ZSO Nr 1, została zainspirowana przez Lidię Łotocką, która przy okazji jubileuszu otrzymała podziękowania i kwiaty. Były też podobne „laurki” dla absolwentów i nauczycieli, bez których Koncert Charytatywny w takiej formie nie byłby możliwy. - Pierwszy koncert to wiele emocji i zebrane 8 tys. zł – wspomina L. Łotocka, która cieszy się, że z każdym kolejnym koncertem udawało się zebrać coraz większe sumy pieniędzy.

Młodzież podkreślała, że przygotowania do koncertu były świetną zabawą, a im bliżej imprezy stres również się pojawiał. - Były problemy techniczne, wokalne, artyści chorowali, aczkolwiek mimo wszystko liczy się przede wszystkim dobra zabawa – powiedziała Dominika Pawłowska z Samorządu Uczniowskiego, która w tym roku zdaje maturę, ale już zapewnia, że jako absolwentka będzie tu wracać!

W trakcie występów można było usłyszeć i zobaczyć w akcji uczniów, absolwentów oraz nauczycieli. Każdy dał z siebie wszystko! - Lubię zmieniać image i myślę, że się podobało – wyznała z uśmiechem Julia Sawka, która rok temu zaśpiewała „Gdzie ci mężczyźni" Danuty Rinn, a w tym roku perfekcyjnie wcieliła się w role Cher. Środki z licytacji obrazów (i nie tylko) zostaną tradycyjnie przekazane na fundusz stypendialny dla najlepszych uczniów, nagrody i wyjazdy uczniów na turnieje.

- Jestem na każdym koncercie i tym razem wspaniale się bawiliśmy – zaznaczył Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu, a zarazem były dyrektor „Żeroma”. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo frekwencja dopisała, artyści są wspaniali. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, rodziców i nauczycieli – oceniła Małgorzata Kozińska, dyrektor ZSO Nr 1. - Wspaniała młodzież, wspaniali artyści, wielkie indywidualności – oceniła Lidia Łotocka. - Mamy moc i wszyscy tu chętnie wracają – dodała Dominika Pawłowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group