Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2443
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jubileuszowy 30. Rajd Karkonoski już od jutra

Piątek, 15 maja 2015, 21:03
Aktualizacja: 21:19
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Jubileuszowy 30. Rajd Karkonoski już od jutra
Fot. Tomasz Raczyński
W sobotę (16.05) o godz. 14:45 odbędzie się ceremonia startu jubileuszowego 30. Rajdu Karkonoskiego. Z kolei w czwartek (14.05) w Galerii Sudeckiej, przy której już jutro zaprezentują się załogi, odbyła się konferencja prasowa, gdzie oprócz dziennikarzy pytania zadawali również kibice.

Konferencję poprowadził dyrektor wyścigu Marek Kisiel, który przybliżył harmonogram rajdu oraz sprawy organizacyjne. Na pytania odpowiadały również zaproszone załogi: Grzegorz Grzyb, Robert Hundla oraz Maciej Oleksowicz, Michał Kuśnierz.

Będziemy walczyć z całych sił o zwycięstwo w tych zawodach. Zdajemy sobie sprawę jak ciężkie to będzie zadanie, bo już podczas rywalizacji w Świdnicy walka trwała do samego końca i dopiero ostatnie odcinki zadecydowały, że to nam udało się zwyciężyć – mówił lider klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Grzegorz Grzyb, któremu pilotuje Robert Hundla. Mamy świetny zespół, świetny samochód, bardzo dobre nastawienie, znamy Rajd Karkonoski, jechaliśmy go w zeszłym roku. Co prawda w tym roku odcinki są odwrócone w drugą stronę, więc charakterystyka nie powinna nas specjalnie zaskoczyć, natomiast stara rajdowa prawda mówi, że odcinek jechany w drugą stronę to zupełnie inna próba sportowa – dodał Grzyb.

W Polsce mamy coraz więcej dróg ładnych, gładkich, z dobrą nawierzchnią, natomiast tutaj cały czas jest bardzo dużo dróg ze zniszczoną nawierzchnią. To jest taka charakterystyka tego rajdu, ja bym powiedział, że to jest jego trudność, ale też cecha, na którą my jako kierowcy musimy odpowiednio ustawić samochody i dobrać styl jazdy. Odcinki są piekielnie szybkie, czasem wąskie, czasem szerokie – ocenił trasę rajdu Maciej Oleksowicz.
Właśnie na Rajdzie Karkonoskim debiutowałem na Mistrzostwach Polski 15 lat temu i mam nadzieję, że właśnie w tej rundzie kiedyś wygram – powiedział pilot Oleksowicza, Michał Kuśnierz.

Szczegółowy harmonogram 30. Rajdu Karkonoskiego dostępny na stronie organizatora: www.rajdkarkonoski.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group